Activision potwierdza wyciek danych, ale zaprzecza doniesieniom o Call of Duty. Jest oświadczenie firmy

Call of duty modern warfare 2

Activision zaprzeczył doniesieniom, które w ostatnim czasie pojawiły się w internecie. Według nich doszło do wycieku wrażliwych danych firmy, w tym do ujawnienia planów dotyczących rozwoju Call of Duty w najbliższej przyszłości. Amerykanie przyznali jednak, że w grudniu ubiegłego część wewnętrznych informacji wydostała się do świata zewnętrznego.

Oświadczenie Activision o wycieku dotyczącym Call of Duty. Firma twierdzi, że wrażliwe dane nie dostały się w niepowołane ręce

Zwiastun Call of Duty: Modern Warfare II

Oświadczenie Activision dotyczące wycieku zostało przesłane portalowi Insider Gaming, który napisał o nim pierwszy. Amerykańska firma przyznała w nim, że doszło do wycieku wewnętrznych danych. Ich zdaniem jednak „nie uzyskano dostępu do żadnych wrażliwych danych pracowników, kodu gry lub danych”.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Komunikat wystosowany przez Activision przeczy poprzednim informacjom dotyczącym wycieku, które zostały zweryfikowane właśnie przez Insider Gaming. Zgodnie z nimi w niepowołane ręce dostały się nie tylko dane pracowników, ale też plany mające związek z przyszłym rozwojem Call of Duty.

Zobacz też: Najlepsze gry MMORPG

Pamiętajmy też, że leak dotyczył informacji z grudnia 2022 roku, więc sporo z nich może być już nieaktualnych. Z całą pewnością jednak sytuacja ta wpłynie w jakimś stopniu na Activision.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2329 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.