Activision chce rekomendować nam gry na bazie streamów, które oglądamy. Zgłoszono patent na nowy system

activision logo

Jeżeli chodzi o Activision, w ostatnim czasie o firmie mówiło się głównie w temacie przejęcia jej przez Microsoft. Teraz jednak nazwa korporacji pojawia się w zupełnie innym kontekście. Activision złożyło bowiem patent na nowy system, który ma analizować graczy na podstawie oglądanych przez nich streamów.

Activision złożyło patent na nowy system. Firma chce podpowiadać nam gry na podstawie streamów, które oglądamy

W ostatnich latach transmisje na żywo zyskały znaczącą pozycję w świecie gier wideo. Activision najwyraźniej zdaje sobie sprawę z rosnącej wartości tego segmentu i jak wynika z opublikowanego na łamach WIPO patentu, firma miała opracować system, który ma analizować dane widzów streamów. Na ich podstawie ma przedstawiać graczom spersonalizowane sugestie dotyczące gier, modyfikować trwającą rozgrywkę, a nawet tworzyć nowe gry dopasowane pod konkretnego gracza.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Nazwa patentu to „Systemy i metody dynamicznego modyfikowania treści gier wideo wedle niegrowych doświadczeń zawartości przez użytkownika”. Według dokumentacji Activision ma zamiar wykorzystać system w celu zwiększenia zaangażowania zarówno streamerów, jak i widzów. Jak możemy wyczytać, firma uważa, że „istnieje potrzeba kontekstowej integracji gier wideo z jednocześnie doświadczanym streamem wideo”.

Zobacz też: Najlepsze gry postapokaliptyczne

Zdaje się jednak, że ewentualne wykorzystanie takiego systemu to raczej odległa przyszłość. Warto również pamiętać, że różne firmy nieustannie zgłaszają różne patenty, które ostatecznie mogą nie być wykorzystane. Ciężko jednak na ten moment ocenić, jak będzie w tym przypadku, więc pozostaje nam obserwować rozwój sytuacji.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.