Activision pozwane przez CWA. Firma odpowiada oświadczeniem

Activision Blizzard budynek

Dziś dowiedzieliśmy się, że CWA złożyło pozew przeciwko Activision. Organizacja Communications Workers of America zarzuca firmie bezpodstawne zwolnienie dwóch testerów kontroli jakości. Pracownicy mieli zostać wyrzuceni za sprzeciw wobec przymusowych powrotów do biura.

REKLAMA

CWA pozywa Activision. Organizacja oskarża firmę o bezpodstawne zwolnienie

Activision Blizzard
Activision Blizzard

Activision zostało pozwane przez CWA w związku z naruszeniami w kwestii zwolnienia dwóch testerów kontroli jakości, których firma dopuściła się według organizacji. Zdaniem związkowców dwójka wyrzuconych pracowników „wyraziła swoje oburzenie używając ostrego języka” w sprawie wymuszanych powrotów do biur spółki.

Mówiąc konkretniej, zarzuty zostały skierowane w stronę CEO Activision, Bobby’ego Koticka. Zgodnie z ich treścią do zwolnień miało dojść „w odpowiedzi na zaangażowanie pracownika w chronioną, uzgodnioną i związkową działalność”.

Zupełnie inaczej do sprawy podchodzą przedstawiciele Activision. W oświadczeniu przesłanym Eurogamerowi podano, że wyrzucenie dwójki wyżej wspomnianych pracowników wydarzyło się w efekcie złamania przez nich polityki firmy.

Mamy politykę Kodeksu Postępowania w miejscu pracy, która jest konsekwentnie dzielona z pracownikami, a kiedy ta polityka jest wyraźnie naruszana, podejmujemy odpowiednie działania dyscyplinarne. Używanie obraźliwego, nękającego lub grożącego języka wobec kolegów jest nie do przyjęcia i jesteśmy rozczarowani, że CWA popiera tego typu zachowania.

Fragment oświadczenia Activision

Zobacz też: Najlepsze gry MMORPG

Co warte wspomnienia, niedawno Mike Ybarra – prezes Blizzarda – zorganizował firmowe spotkanie w sprawie powrotu pracowników do modelu pracy biurowej. Zatrudnieni opisali je jako „okropne”, chociaż samo Activision Blizzard stwierdziło, że jest „dumne” z przywództwa Ybarry.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!