Activision pozwane przez CWA. Firma odpowiada oświadczeniem

Activision Blizzard budynek

Dziś dowiedzieliśmy się, że CWA złożyło pozew przeciwko Activision. Organizacja Communications Workers of America zarzuca firmie bezpodstawne zwolnienie dwóch testerów kontroli jakości. Pracownicy mieli zostać wyrzuceni za sprzeciw wobec przymusowych powrotów do biura.

CWA pozywa Activision. Organizacja oskarża firmę o bezpodstawne zwolnienie

Activision Blizzard
Activision Blizzard

Activision zostało pozwane przez CWA w związku z naruszeniami w kwestii zwolnienia dwóch testerów kontroli jakości, których firma dopuściła się według organizacji. Zdaniem związkowców dwójka wyrzuconych pracowników „wyraziła swoje oburzenie używając ostrego języka” w sprawie wymuszanych powrotów do biur spółki.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Mówiąc konkretniej, zarzuty zostały skierowane w stronę CEO Activision, Bobby’ego Koticka. Zgodnie z ich treścią do zwolnień miało dojść „w odpowiedzi na zaangażowanie pracownika w chronioną, uzgodnioną i związkową działalność”.

Zupełnie inaczej do sprawy podchodzą przedstawiciele Activision. W oświadczeniu przesłanym Eurogamerowi podano, że wyrzucenie dwójki wyżej wspomnianych pracowników wydarzyło się w efekcie złamania przez nich polityki firmy.

Mamy politykę Kodeksu Postępowania w miejscu pracy, która jest konsekwentnie dzielona z pracownikami, a kiedy ta polityka jest wyraźnie naruszana, podejmujemy odpowiednie działania dyscyplinarne. Używanie obraźliwego, nękającego lub grożącego języka wobec kolegów jest nie do przyjęcia i jesteśmy rozczarowani, że CWA popiera tego typu zachowania.

Fragment oświadczenia Activision

Zobacz też: Najlepsze gry MMORPG

Co warte wspomnienia, niedawno Mike Ybarra – prezes Blizzarda – zorganizował firmowe spotkanie w sprawie powrotu pracowników do modelu pracy biurowej. Zatrudnieni opisali je jako „okropne”, chociaż samo Activision Blizzard stwierdziło, że jest „dumne” z przywództwa Ybarry.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2359 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.