Alan Wake 2 – gracze odkryli alternatywne zakończenie gry! Dataminerzy dotarli też do szczegółów o DLC

Alan Wake 2

Premiera Alan Wake 2 okazała się wyjątkowo udana, a świadczyć o tym mogą zarówno recenzje wielu growych portali, jak i samych graczy. Jeszcze przed premierą gry deweloperzy potwierdzili, że produkcja ta doczeka się co najmniej dwóch dodatków oraz trybu Nowa Gra +.

Ta druga opcja miała w pewien sposób przebudowywać narrację podstawowej wersji gry, urozmaicając nieco kolejne podejście do przygody. Mimo że na stosowną łatkę jeszcze poczekamy, tak dataminerzy już dotarli do pierwszych informacji związanych z alternatywnym zakończeniem.

Alan Wake 2 – dataminerzy dokopali się do alternatywnych zakończeń gry

Alan Wake 2
Alan Wake 2

Materiały wideo, do których dokopali się dataminerzy zawierają konkretne informacje, pozwalające sugerować, iż owe filmy trafią one do pełnej wersji Alan Wake 2 przy okazji dodania trybu Nowa Gra+. Postanowiliśmy nie udostępniać ani opisywać tych treści, gdyż mogą one zawierać poważne spoilery fabularne, które zapewne zepsują frajdę wielu graczom.

Tym zaś co można bezpiecznie potwierdzić to fakt, iż nowy tryb może całkowicie odmienić zakończenie przygody Alana Wake’a i Sagi Andersson. W perspektywie więcej niż jednego podejścia do przygody może to okazać się dla graczy wyjątkowo atrakcyjne.

W plikach gry dokopano się także do filmów prezentujących potencjalną przyszłą zawartość, która może trafić do gry w ramach zapowiedzianych DLC. Tutaj szczególnie ciekawa zdaje się obecność Dr. Darlinga, a więc postaci z gry Control (2019 rok).

Alan Wake 2
Alan Wake 2

Jeśli Wasza ciekawość jest silniejsza niż powściągliwość, to wszystkie materiały dostępne są za pośrednictwem tego postu na Reddicie. Wchodzicie jednak na własną odpowiedzialność, bo spoilery w tym przypadku są pewne!

Przeczytaj też: Gry podobne do Uncharted

Remedy potwierdziło jakiś czas temu, że pierwszy dodatek „Night Springs” ma zadebiutować „późną wiosną” 2024 roku. Drugi z nich zatytułowany „The Lakehouse” nie otrzymał jeszcze skonkretyzowanej daty premiery. Podobnie wygląda sytuacja z postpremierową łatką dodającą tryb Nowa Gra+, której termin implementacji nadal owiany jest tajemnicą. Trzeba po prostu uzbroić się w cierpliwość.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.