Alan Wake 2 ze szczegółami podczas Xbox Gamescom 2023! Gra zapowiada się na rewelacyjne doświadczenie

alan wake 2

Na tegorocznych targach Gamescom nie mogło zabraknąć prezentacji prowadzonej przez Xbox. W ramach tego wydarzenia możemy ponownie rzucić okiem na nadchodzącego Alana Wake’a 2. Ukazanym materiałom towarzyszył także wywiad z szefem studia Remedy oraz reżyserem gry.

Wywiad z twórcami Alan Wake 2 na Xbox Gamescom 2023

Transmisja z Xbox Gamescom 2023 – wywiad z twórcami Alan Wake 2

W trakcie dzisiejszego pokazu Xbox Gamescom 2023 Sam Lake, szef studia Remedy oraz Kyle Rowley, reżyser gry udzielili wywiadu dotyczącego nadchodzącego Alan Wake 2 – w tle mogliśmy także zobaczyć fragmenty gameplay’u (na materiale od 86 minuty). Podczas rozmowy zostało podkreślone, że deweloperzy chcieli stworzyć nowoczesne doświadczenie, a pomysł na grę był budowany przez ostatnie 13 lat. Jak mówi Sam Lake, sequel Alana Wake’a nie mógłby również powstać bez wcześniejszego zdobywania wprawy przy grze Control, a obydwie produkcje są częścią jednego uniwersum.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Poruszony został również temat drugiej bohaterki, w którą będzie można się wcielić w nadchodzącej grze Remedy. Mowa o Sadze Anderson, agentce FBI, która sama dopiero poznaje niezwykły, nadprzyrodzony świat Alana Wake’a. Kobietą sterować będziemy w świecie realnym, gdzie naszym zadaniem będzie rozwiązanie zagadki morderstwa, natomiast postać Alana uwięziona jest w „wymiarze koszmaru”. Ponadto twórcy mówili również o obszarach, które będzie można zwiedzać, w tym rejony Cauldron Lake czy miasta Watery.

Wspomniano również, że Alan Wake 2 będzie nie tylko grą survivalową, ale także horrorem. Kyle Rowley zaznaczył, że tym razem deweloperzy chcieli skupić się na historii i jej połączeniu z akcją gry. Jak mówi mężczyzna, twórcy mogli dzięki temu zwolnić tempo rozgrywki, koncentrując się na fabule, atmosferze grozy oraz na otaczającym nas świecie. Sam Lake podkreślił, że Remedy chciało także stworzyć produkcję, która będzie przystępna dla wszystkich graczy.

Zobacz też: Najlepsze gry na PS5 dla dwojga

Na koniec przypominamy, że premiera Alan Wake 2 została opóźniona i gra zadebiutuje 27 października 2023 roku. Tytuł zmierza na PC oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Produkcja ukaże się jedynie w cyfrowej dystrybucji.

O autorze
Patrycja Pietrowska
Redaktorka działów Newsy & Promocje

Grami interesuje się od kiedy pamięta, jednak pisze o nich od niedawna. Nie faworyzuje żadnej z platform i chętnie poszerza horyzonty, jeśli chodzi o gatunki. Spędziła zdecydowanie zbyt wiele czasu w Apex Legends. Poza grami kolekcjonuje płyty z muzyką.

Liczba wpisów: 916 (w redakcji od 24.05.2023)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.