Alan Wake 2 na Xbox Series S zadziała tylko w 30 FPS. Konsola nie otrzyma trybu wydajności

alan wake 2

Pod koniec września dowiedzieliśmy się, że Alan Wake 2 był planowany od początku jako doświadczenie działające w 30 FPS. Jak mówił dyrektor komunikacji Remedy, tryb wydajności pojawi się „jakimś cudem” na PS5 oraz XSX. Jak się okazuje, przyjemność grania w 60 klatkach na sekundę ominie jednak posiadaczy Xbox Series S.

Alan Wake 2 zaoferuje 30 FPS na Xbox Series S

Zwiastun Alan Wake 2

Wiemy już, że jeśli chodzi o Alan Wake 2, na konsolach PS5 oraz XSX pojawi się tryb wydajności. Remedy Entertainment potwierdziło jednak kolejne wieści. Jak ustalił portal Game Informer, posiadacze Xboxów Series S będą mogli liczyć na rozgrywkę jedynie w 30 FPS.

Choć początkowo gra została zaprojektowana jako doświadczenie w 30 klatkach na sekundę, przy jednoczesnym koncentrowaniu się na grafice i atmosferze, najwidoczniej możliwość zagrania w 60 FPSach pojawi się wyłącznie na PlayStation 5 i Xbox Series X. Alan Wake 2 pretenduje również do miana najładniejszej gry tego roku, więc Remedy mogło kłaść nacisk na inne aspekty, opracowując tytuł.

Zobacz też: Gry podobne do Starfield

Na zakończenie przypominamy, że Alan Wake 2 zadebiutuje już 27 października 2023 roku. Produkcja zmierza na PC, PS5 oraz Xboxy Series X|S.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.