Alan Wake 2 – produkcja ponoć idzie bez problemów. Grę rzekomo można przejść od początku do końca

Alan Wake 2

Alan Wake 2 został ogłoszony podczas gali The Game Awards 2021, a więc już jakiś czas temu. Od tamtej pory deweloperzy ze studia Remedy Entertainment podzielili się całkiem intrygującymi grafikami koncepcyjnymi, a opublikowany w październiku ubiegłego roku raport finansowy firmy zdradzał, że tytuł pojawi się w zakładanym terminie. Najnowsze informacje udostępnione przez studio zdają się potwierdzać, że proces produkcyjny przebiega bez zakłóceń.

REKLAMA

Według dyrektora generalnego Remedy Entertainment Alan Wake 2 jest „w pełnej produkcji”

Alan Wake 2 grafika koncepcyjna
Alan Wake 2 – grafika koncepcyjna

Dyrektor generalny studia — Tero Virtala — odpowiadając na komentarze pod opublikowanym raportem finansowym, zdradził, że prace nad Alan Wake 2 idą dobrze i gra jest „w pełnej produkcji”. Mężczyzna zdradził także, że wkrótce cała niezbędna zawartość zostanie zaimplementowana do gry, ale już teraz jest ona grywalna od początku do końca.

Według Virtali następnym etapem procesu produkcyjnego będzie „szlifowanie doświadczenia”, co zapewne odnosi się do dopracowywania gry w najmniejszych detalach. Dyrektor generalny podkreślił także, iż marka Alan Wake jest dla studia wyjątkowa i ma wysoką wartość.

Przeczytaj też: Klawiatura mechaniczna do 100 zł

Poruszona została także kwestia Alan Wake Remastered wydanego w 2021 roku. W tym przypadku gra nie przyciągnęła zbyt wielu osób, a co za tym idzie nie, wygenerowała dla studia zadowalających wyników finansowych. Tero Virtala ma nadzieję, że przy okazji premiery drugiej odsłony cyklu się to zmieni, bo gracze będą chcieli odświeżyć sobie historię całego IP.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Mega okazja! Nic, tylko brać