Alan Wake 2 – produkcja ponoć idzie bez problemów. Grę rzekomo można przejść od początku do końca

Alan Wake 2

Alan Wake 2 został ogłoszony podczas gali The Game Awards 2021, a więc już jakiś czas temu. Od tamtej pory deweloperzy ze studia Remedy Entertainment podzielili się całkiem intrygującymi grafikami koncepcyjnymi, a opublikowany w październiku ubiegłego roku raport finansowy firmy zdradzał, że tytuł pojawi się w zakładanym terminie. Najnowsze informacje udostępnione przez studio zdają się potwierdzać, że proces produkcyjny przebiega bez zakłóceń.

Według dyrektora generalnego Remedy Entertainment Alan Wake 2 jest „w pełnej produkcji”

Alan Wake 2 grafika koncepcyjna
Alan Wake 2 – grafika koncepcyjna

Dyrektor generalny studia — Tero Virtala — odpowiadając na komentarze pod opublikowanym raportem finansowym, zdradził, że prace nad Alan Wake 2 idą dobrze i gra jest „w pełnej produkcji”. Mężczyzna zdradził także, że wkrótce cała niezbędna zawartość zostanie zaimplementowana do gry, ale już teraz jest ona grywalna od początku do końca.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Według Virtali następnym etapem procesu produkcyjnego będzie „szlifowanie doświadczenia”, co zapewne odnosi się do dopracowywania gry w najmniejszych detalach. Dyrektor generalny podkreślił także, iż marka Alan Wake jest dla studia wyjątkowa i ma wysoką wartość.

Przeczytaj też: Klawiatura mechaniczna do 100 zł

Poruszona została także kwestia Alan Wake Remastered wydanego w 2021 roku. W tym przypadku gra nie przyciągnęła zbyt wielu osób, a co za tym idzie nie, wygenerowała dla studia zadowalających wyników finansowych. Tero Virtala ma nadzieję, że przy okazji premiery drugiej odsłony cyklu się to zmieni, bo gracze będą chcieli odświeżyć sobie historię całego IP.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
REKORDOWA PROMOCJA! SKORZYSTAJ, PÓKI TRWA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.