Alan Wake 2 jednak z fizycznymi wersjami? Raczej nie, ale przynajmniej wiemy dlaczego

Alan-wake 2

Podczas środowego PlayStation Showcase jednym z ciekawszych wydarzeń okazała się zapowiedź Alana Wake’a 2. Wczoraj deweloperzy z Remedy Entertainment opublikowali bardzo obszerną wiadomość, w której ujawnili wiele konkretnych informacji związanych z premierą swojego dzieła. Teraz zaś poruszona została jedna z kontrowersyjnych kwestii, czyli temat braku fizycznych wydań nadchodzącej gry.

THQ Nordic proponuje przygotowanie fizycznych wydań Alan Wake 2

Do dość głośnej sprawy związanej z brakiem fizycznych kopii Alana Wake’a 2 odniosło się same THQ Nordic, które wprost stwierdziło, że jest w stanie wytłoczyć i dostarczyć fizyczne wydania tej gry. Problemem jest jednak fakt, że „JEDNEJ osobie lub firmie” zależy, aby tytuł ten pozostał tylko w formie cyfrowej.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Warto w tym miejscu przypomnieć, że THQ Nordic w przeszłości przygotowało wersję pudełkową dla pierwszej odsłony tego IP, co naturalnie zostało przyjęte przez fanów bardzo ciepło. Tym razem widocznie coś takiego się nie wydarzy.

Przeczytaj też: Gry podobne do League of Legends

Tego rodzaju komunikat definitywnie zamyka kwestię pojawienia się pudełkowych wydań Alana Wake’a 2 w najbliższym czasie. Nie są to oczywiście dobre wieści, zwłaszcza że wielu graczy nadal preferuje fizyczne wersje gier; dla niektórych zaś jest to podstawowy wymóg, aby w ogóle zastanowić się nad zakupem.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.