Kolejne części Alan Wake i Control będą pojawiać się regularniej. Prace nad Max Payne 1&2 Remake trwają

Control

Dziś pojawiło się sprawozdanie finansowe Remedy, które ujawniło straty finansowe firmy. Niemniej ta nadal kontynuuje swoje poczynania. Te dotyczą rozbudowy marek Alan Wake i Control oraz dalszych prac nad odświeżonymi dwoma pierwszymi częściami Maxa Payne.

Remedy nadal będzie rozwijać Alan Wake i Control

Zwiastun Alan Wake 2

Alan Wake 2 oraz Control tworzą jedno uniwersum. Remedy planuje znacznie je rozbudować, co obejmuje także prace nad dalszymi nowymi częściami tych dwóch serii. Od teraz zamiary są takie, że te będą ukazywać się w bardziej uporządkowanych terminach, o czym mówił prezes firmy Tero Virtala.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jeśli chodzi o Alan Wake i Control, mamy teraz dwie ustabilizowane franczyzy, które chcemy przekształcić w IP mające dużą rozpoznawalność marki, stabilnie rosnącą bazę graczy, bardziej regularną częstotliwość ukazywania się sequeli oraz zdolność do generowania przychodów i zysków na wysokim poziomie.

Tero Virtala

Nie ulega wątpliwości, że sfinansowany przez Epic Games Store Alan Wake 2 jest świetnym startem do długowymiarowego rozwoju całego uniwersum Remedy. Tymczasem warto także wspomnieć, że nie są to jedynie rozwijane przez zespół marki. Prace nad Max Payne 1&2 Remake nadal trwają, a budżet tych produkcji ma być tak samo duży, jak w przypadku ostatniej gry Finów.

Max Payne 1&2 Remake również pozostawał w fazie produkcyjnej. Zespół poczynił znaczne postępy w ciągu roku. Remake będzie dużą grą z ogromnym potencjałem, dzięki podobnemu budżetowi co Alan Wake 2.

Tero Virtala

Jak więc widać, przyszłość Remedy wydaje się malować w barwnych kolorach – nawet pomimo ostatnich strat finansowych. Firma wykupiła ostatnio nawet prawa do Control, co jest dowodem jej ambicji względem serii.

Na koniec dodajmy, że zdaniem Virtali Max Payne 1&2 Remake, Control 2 oraz jeszcze jeden projekt Remedy – Condor – znajdą się w kolejnych fazach rozwoju na początku 2024 roku. Na ich premiery przyjdzie nam więc jeszcze zapewne poczekać.

Źródło: Wccftech

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.