Sprzedaż Alone in the Dark (2024) rozczarowała wydawcę! Nowy raport finansowy Embracer Group

Recenzja Alone in the Dark

Najnowsza odsłona cyklu Alone in the Dark miała przywrócić do życia nieco zapomnianą już serię horrorów. Twórcom udało się odtworzyć klimat oraz zbudować trzymającą w napięciu fabułę, jednak stan techniczny pozostawiał sporo do życzenia. Wydawca tytułu w najnowszym sprawozdaniu finansowym ujawnił, że wyniki sprzedaży nie pokryły się z oczekiwaniami.

Embracer Group liczyło na wyższą sprzedaż Alone in the Dark (2024)

Alone in the Dark (2024) – zwiastun premierowy

Spółka Embracer Group opublikowała dziś sprawozdanie finansowe za rok fiskalny 2023/2024.

W ostatnim kwartale w przypadku segmentu gier wideo na PC i konsole odnotowano spadek sprzedaży netto o 10% (w porównaniu z analogicznym okresem w poprzednim roku fiskalnym).

Słabsza kondycja finansowa ma być bezpośrednio powiązana z niedawnymi premierami – Alone in the Dark oraz Outcast: A New Beginning.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W czwartym kwartale [roku fiskalnego 2023/24 – dop. red.] na wyniki wpłynęły także słabsza niż oczekiwano sprzedaż dwóch tytułów Alone in the Dark i Outcast: A New Beginning, opracowanych i wydanych przez THQ Nordic.

Embracer Group

Wydawca podkreśla, że choć oba tytuły cieszą się uznaniem wśród graczy, to równie pozytywnego odbioru na próżno szukać w recenzjach wystawionych przez branżowe media i ostatecznie wyniki sprzedaży nie pokryły się z oczekiwaniami zarządu.

Warto dodać, że w ubiegłym miesiącu część osób odpowiedzialnych za Alone in the Dark pożegnała się ze stanowiskiem. Biorąc pod uwagę niezadowolenie Embracer Group nietrudno się domyślić, dlaczego doszło do zwolnień w Pieces Interactive.

Źródło: Insider Gaming

O autorze
Kacper Szymanik
Redaktor działów Newsy & Promocje

Z grami wideo zaznajomiony od dziecka. Pierwsze kroki stawiał w Heroes of Might and Magic III, Twierdzy Krzyżowiec oraz Gothic. W głównej mierze gracz pecetowy, który mógłby co tydzień zmieniać podzespoły w swoim komputerze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKA PROMOCJA MOŻE SIĘ JUŻ NIE POWTÓRZYĆ!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.