Alone in the Dark ucieka przed konkurencją! Poznaliśmy nową – dość odległą – datę premiery

Alone in the Dark Emily Hartwood

W zeszłym miesiącu gracze mieli okazję zobaczyć dwa nowe zwiastuny gry Alone in the Dark, które skupiały się na prezentacji głównych bohaterów. Zgodnie z zapowiedziami produkcja Pieces Interactive miała zadebiutować na rynku 25 października 2023 roku. Okazuje się jednak, że na wspomniany tytuł będzie trzeba poczekać znacznie dłużej. Deweloperzy zdecydowali się bowiem przełożyć premierę rebootu kultowej serii horrorów na początek 2024 roku.

Alone in the Dark z nową datą premiery. Twórcy nie chcą konkurować z takimi tytułami jak Alan Wake 2 czy Marvel’s Spider-Man 2

Nową datę premiery Alone in the Dark wyznaczono na 16 stycznia 2024 roku. W opublikowanym komunikacie deweloperzy ze studia Pieces Interactive otwarcie przyznali, że wolą uniknąć bezpośredniej konfrontacji z takimi tytułami jak Alan Wake 2 czy Marvel’s Spider-Man 2, które zadebiutują na rynku odpowiednio 27 oraz 20 października 2023 roku.

W opublikowanym komunikacie poinformowano również, że tych kilka dodatkowych miesięcy pozwoli deweloperom w pełni doszlifować poszczególne elementy Alone in the Dark. Gracze natomiast – jak podkreśla studio Pieces Interactive – otrzymają możliwość „pełnego zanurzenia się w niezwykłych premierach października”.

Zobacz też: Najlepsze gry podobne do The Last of Us

Kup Alone In The Dark

Na koniec warto przypomnieć, że Alone in the Dark zmierza na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Jakiś czas temu ujawniono szczegóły na temat długości rozgrywki w nadchodzącej produkcji studia Pieces Interactive.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.