Alpha Horizon Forbidden West wylądowała w sieci! To jeden z największych wycieków ostatnich lat

Horizon Forbidden West

Wokół Horizona dzieje się ostatnio naprawdę sporo. Dopiero co usłyszeliśmy o potencjalnym przekazaniu stworzenia remake’u lub remastera Horizon Zero Dawn innemu deweloperowi. Teraz wyszło na jaw, że w sieci znalazła się wersja alpha następnej części serii, czyli Horizon Forbidden West.

Alpha Horizon Forbidden West znalazła się w internecie

Zwiastun Horizon Forbidden West

Alpha Horizon Forbidden West, która wyciekła do sieci, wydaje się niemal kompletna. Pierwotnie trafiła na znane forum hakerskie poświęcone konsolom Sony. Według jednego z jego użytkowników ta wersja gry była rozsyłana testerom podczas epidemii koronawirusa, aby ci mogli spokojnie pracować w erze lockdownów.

Dla tych, którzy nie wiedzą, to nie jest żadna testowa gra. To Horizon Forbidden West, ale w wersji alpha z produkcji, aby testerzy mogli ją zdalnie przetestować w czasach epidemii COVID.

Użytkownik forum hakerskiego konsol PlayStation

Zdecydowanie jest to pierwszy tak poważny wyciek w historii obecnej generacji. Poza samą produkcją zawiera on też jej silnik graficzny Decima Engine. W praktyce oznacza to, że teoretycznie ludzie z odpowiednią wiedzą mogą teraz przygotować PC-tową wersję gry przed Guerrilla Games.

Zobacz też: Najlepsze gry na telefon

Co ciekawe, ujawnione pliki zawierają też wzmiankę o funkcji debugowania sieci. Może to oznaczać, że producent Forbidden West testował możliwość umieszczenia w nim funkcji trybu multiplayer. Ostatecznie wiemy już, że seria Horizon doczeka się osobnego tytułu sieciowego.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.