Amazon Games z kolejnymi zwolnieniami! Firma chce skupić się na rozwoju usługi Prime

Amazon Games

Od momentu konkretniejszego wejścia w segment gier Amazon raczej nie zapisał się złotymi zgłoskami w historii branży. Jeszcze w lutym bieżącego roku pojawiły się pogłoski, jakoby korporacja chciała stworzyć nową odsłonę serii Tomb Raider, a na samą licencję ponoć wydano wówczas sporo pieniędzy. Mimo wszystko cięższy okres w branży dotyka także tego giganta, a efektem tego są najnowsze wieści o zwolnieniach.

Z pracą w Amazon Games ma pożegnać się około 180 pracowników

Amazon Games
Amazon Games

Amazon w ostatnim czasie ogłosił, że dział gier czekają poważne zwolnienia i domyślnie z pracą w korporacji ma pożegnać się 180 pracowników. Jest to efekt zmiany strategii, która teraz ma skupiać się głównie na rozwoju usługi Prime Gaming.

Słuchaliśmy naszych klientów i wiemy, że dostarczanie darmowych gier co miesiąc jest tym, czego najbardziej chcą, dlatego udoskonalamy naszą korzyść Prime, aby zwiększyć naszą koncentrację na tym. Wraz z tymi zmianami w naszym podejściu biznesowym pojawiają się zmiany w naszych zasobach, co skutkuje wyeliminowaniem nieco ponad 180 ról.

Christoph Hartmann — wiceprezes Amazon Games

Przedstawiciele przedsiębiorstwa zapewniają, że decyzja o redukcji etatów jest efektem wielu rozmów, a przede wszystkim wytyczenia nowej drogi dla tego oddziału. W ramach tych zmian zamknięty został kanał Crown Twitch, a także zespół odpowiedzialny za projekt Game Growth.

Przeczytaj też: Smartfon do 2000 zł

Nie są to pierwsze takie ruchy ze strony Amazona, bo już w kwietniu informowaliśmy, że z pracą w firmie pożegnało się około 100 pracowników. Wówczas firma zapewniała o dalszym rozwoju swoich projektów. Najwidoczniej ówczesne działania okazały się niewystarczające i konieczne były dalsze cięcia na wielu płaszczyznach.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.