Amazon zwalnia pracowników z działów związanych z branżą gier. Firma zapewnia o rozwoju swoich projektów

Amazon Games

Wieści na temat zwolnień w branży growej pojawiało się ostatnimi czasy bardzo sporo. Dość powiedzieć, że tydzień temu informowaliśmy, że Electronic Arts zamierza pożegnać się z ponad 770 pracownikami; wszystko to w ramach zapowiadanej restrukturyzacji. Okazuje się, że na podobne kroki zdecydował się Amazon, który postanowił ograniczyć wakaty w sektorach związanych właśnie z tworzeniem gier oraz gamingiem.

Zwolnienia w Amazon Games dotkną około 100 pracowników z różnych dziedzin działalności

New World
New World

Jak donosi portal Bloomberg, zarząd Amazona postanowił zwolnić około 100 pracowników, którzy do tej pory pracowali w sektorach powiązanych bezpośrednio z branżą gamingową. Dokładniej chodzi o członków zespołów Prime Gaming, Game Growth oraz deweloperów ze studia znajdującego się w San Diego, które zajmuje się rozwojem niezapowiedzianego jeszcze projektu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Amazon zapewnia, że mimo zwolnień studio z San Diego nadal pracują nad rozwojem wspomnianego przedsięwzięcia, które na chwilę obecną znajduje się w fazie przedprodukcyjnej.

Co więcej, wiceprezes Amazon Games — Christoph Hartmann — stwierdził, że inny oddział znajdujący się w Montrealu, które również opracowuje projekt, nadal będzie nad nim pracować.

Przeczytaj też: Monitor do 1000 zł — najlepsze modele

W tym miejscu warto przypomnieć, że do tej pory Amazon Game wydał wyłącznie jedną grę stworzoną przez własne zespoły. Produkcją tą jest niegdyś popularny MMORPG — New World, który po początkowej fascynacji mierzy się z regularnymi odpływami graczy.

Mimo tego korporacja zapewnia, że tytuł ten nadal będzie rozwijany, a zwolnienia nie będą miały wpływu na działalność ekipy zajmującej się tą konkretną pozycją.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.