Kolejne zwolnienia w Electronic Arts. Prace straci około 6% pracowników, a firma informuje o restrukturyzacji

Electronic Arts

W ostatnim czasie relatywnie często pojawiały się informację na temat redukcji etatów w wielkich korporacjach zajmujących się tworzeniem i wydawaniem gier. Najgłośniejszym tego rodzaju przypadkiem był Microsoft, który pożegnał około 1000 swoich dotychczasowych pracowników. Podobnie było w przypadku Take-Two Interactive, czy ostatnio Electronic Arts. Okazuje się, że to drugie przedsiębiorstwo postanowiło jeszcze bardziej „odchudzić” swoją kadrę, bo zapowiedziane zostały kolejne zwolnienia.

Electronic Arts zwolni ponad 700 dotychczasowych pracowników

Electronic Arts
Electronic Arts

Według informacji podawanych przez serwis GameIndustry Electronic Arts ogłosiło, że w ramach wdrażanego planu restrukturyzacji pracę w firmie straci około 6% dotychczasowych pracowników. Biorąc pod uwagę, że obecnie liczba zatrudnionych w tym przedsiębiorstwie oscyluje w granicach 12 900 pracowników, to zwolnionych może zostać nawet 770 osób.

Firma spodziewa się, że w efekcie takich działań poniesie koszta w wysokości od 170 do nawet 200 milionów dolarów. Cały proces restrukturyzacji oraz redukcji ma się zakończyć wraz z końcem września 2023 roku.

Jednocześnie CEO Electronic Arts — Andrew Wilson — oświadczył, że w pierwszej kolejności korporacja chce przenieść pracowników do innych projektów, a zwolnienia są swego rodzaju ostatecznością. Jeśli jednak już do tego dochodzi, to pracownik może liczyć nie tylko na stosowną odprawę, ale także na pomoc w znalezieniu nowego zatrudnienia czy inne, dodatkowe świadczenia.

Przeczytaj też: Gry podobne do GTA

Przyglądając się wymienionym powyżej liczbom, trzeba zauważyć, iż nie są to największe zwolnienia w całej branży, jednak pokazują one, że branża growa również negatywnie odczuwa skutki ogólnoświatowych działań. Co ciekawe, mimo tych sporych cięć Wilson stwierdził, że EA „działa z pozycji siły” i nadal będzie koncentrować się na kilku strategicznych priorytetach.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.