Amnesia: The Bunker na długim gameplayu. Rewolwer z jednym nabojem nie pomoże w walce z monstrum

Amnesia The Bunker

W ostatnim czasie możemy zaobserwować, że horrory ponownie cieszą się sporą popularnością. Niedawno otrzymaliśmy rewelacyjny Resident Evil 4 Remake, a w drodze na nasze urządzenia znajduje się chociażby druga część Alana Wake’a czy odświeżona wersja Silent Hill 2. Inną premierą dla fanów gatunku, na którą czekają fani, jest produkcja studia Frictional Games — Amnesia: The Bunker. Wczoraj twórcy w ramach promocji swojego tytułu podzielili się 10-minutowym fragmentem rozrywki z gry.

Amnesia: The Bunker 10-minutowy gameplay prezentuje tytułowy bunkier

Amnesia The Bunker — gameplay

Po dwóch przesunięciach daty premiery wydaje się, że wszystko idzie w dobrym kierunku i Amnesia: The Bunker trafi do graczy zgodnie z ostatnim ogłoszeniem. Tymczasem gracze otrzymali obszerny fragment rozgrywki, w której możemy zobaczyć kilka nowości w porównaniu do poprzednich części oraz jak prezentuje się bunkier, w jakim został uwięziony główny bohater.

Pierwszą i najważniejszą z nowości jest broń palna, jaką posiada bohater. Niestety, gameplay pokazuje, że znalezienie amunicji graniczy z cudem, a jeden nabój, który mamy, nie za bardzo się przyda. W Amnesia: The Bunker poza potworem przyjdzie nam się zmierzyć ze szczurami, które swoimi rozmiarami przypominają te, z którymi mierzyliśmy się w Gothicu.

Kolejną ciekawą opcją w Amnesia: The Bunker jest możliwość zapalenia światła za pomocą generatora, w którym musimy uzupełniać paliwo. Światło odstrasza monstrum, a czas działania agregatu możemy odmierzać za pomocą zegarka kieszonkowego. Gameplay pokazuje także, że stan zdrowia możemy sprawdzać na dłoni bohatera, która po atakach staje się coraz bardziej zakrwawiona.

Tytułowy bunkier sprawia, że klimat jest naprawdę ciekawy i mroczny. Fakt, że jesteśmy uwięzieni razem z przerażającym monstrum i musimy spróbować uciec oraz przede wszystkim przetrwać, tylko potęguję uczucie grozy, a w trakcie eksploracji tego półotwartego świata możemy znaleźć ciała współtowarzyszy. Wszystko to sprawia, że Amnesia: The Bunker może być naprawdę ciekawą pozycją dla fanów strasznych gier.

Zobacz też: Najlepsze dyski SSD

Na koniec przypomnijmy, że premiera Amnesia: The Bunker odbędzie się 23 maja 2023 roku. Produkcja zmierza na PlayStation 4, PlayStation 5, Xboxa One, Xboxy Series X|S oraz PC.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.