Współtwórca battle passa z Fortnite w Naughty Dog! Prawdopodobnie zajmie się sieciowym The Last of Us

The Last of Us Frakcje

Studio Naughty Dog, twórcy takich hitów jak The Last of Us i Uncharted, przyjęli na swój pokład Andersa Howarda, „ojca battle passa”. Objął on stanowisko Głównego Projektanta Systemów Monetyzacji. Czyżby wziął pod opiekę również sieciowe The Last of Us?

Projektant przepustek sezonowych w Fortnite pracuje dla Naughty Dog

Hell yeah! pic.twitter.com/w2ZPZ13axR

— Anders Howard (@andershoward) November 8, 2022

Hell yeah! pic.twitter.com/w2ZPZ13axR

— Anders Howard (@andershoward) November 8, 2022

Anders Howard poinformował na swoim Twitterze, że obecnie pracuje dla Naughty Dog. Zgodnie z jego profilem na LinkedIn, zatrudnienie rozpoczęło się w listopadzie 2022 roku. Jego stanowisko to Principal Monetization Designer, czyli będzie projektował systemy zachęcające graczy do wydawania pieniędzy w grach-usługach.

Trzeba przyznać, że twórcy The Last of Us wybrali najlepszą osobę do tej roboty. Howard brał udział w tworzeniu battle passa dla Fortnite i tym samym rozpowszechnił tego rodzaju systemy, które dzisiaj spotykamy niemal wszędzie. Zajmował się tym przez ponad 7 lat, w międzyczasie projektując przepustki do Rocket League i Fall Guys. Definitywnie wie, jak wyciągnąć pieniądze z naszych portfeli.

Zobacz też: Stare gry na komputer i konsole

Oficjalnie nie wiemy, jakimi projektami zajmie się Howard u nowego pracodawcy, jednak najbardziej prawdopodobny scenariusz zakłada jego udział w The Last of Us „Frakcje”, zapowiedzianego jako największe sieciowe doświadczenie od Naughty Dog. Niewykluczone jednak, że obejmie on pieczę nad jakąś nową grą AAA od studia.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
Z