Andrzej Sapkowski w CD Projekt RED. Wiedźmin 4 podąży w kierunku książek?

Wizyta Andrzeja Sapkowskiego w CD Projekt RED

Andrzej Sapkowski słynie z ciętego języka, którym w przeszłości dopiekł również graczom i samemu CD Projektowi RED. Wydaje się jednak, że konflikt pomiędzy twórcami został zażegnany – autor książkowego Wiedźmina zdecydował się bowiem ostatnio na odwiedziny w siedzibie studia. Deweloperzy poinformowali o tej wizycie za pośrednictwem Twittera.

Andrzej Sapkowski odwiedził deweloperów z CD Projekt RED

Andrzej Sapkowski w przeszłości był skonfliktowany z CD Projekt RED. Wszystko wskazuje jednak na to, że topór wojenny został zakopany i twórcy zdecydowali się na przyjazne względem siebie stosunki. Świadczy o tym ostatnie spotkanie, podczas którego autor legendarnego już Wiedźmina odwiedził siedzibę studia.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Deweloperzy z CD Projektu RED opisali spotkanie z Sapkowskim jako zaszczyt oraz „porywające doświadczenie”. Padło też stwierdzenie o naukach od samego mistrza, co może dać do myślenia w kwestii znajdującego się w procesie produkcyjnym Wiedźmina 4.

Może się bowiem okazać, że spotkanie było preludium do dalszej współpracy pomiędzy artystami. Być może więc po odbiegającym od twórczości Sapkowskiego słowiańskim Wiedźminie 3 czwarta odsłona zdecyduje się z kolei na przedstawienie świata w bardziej książkowym stylu.

Zobacz też: Najlepsze gry bijatyki

Poza Wiedźminem 4 gracze oczekują również na zapowiedziany jesienią zeszłego roku remake pierwszej części serii, którego przygotowanie zostało powierzone polskiemu deweloperowi znanemu jako Fool’s Theory. Natomiast sam CD Projekt RED nadal równomiernie rozwija Cyberpunka 2077, który wciąż oczekuje na DLC Widmo Wolności.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2247 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.