Arabia Saudyjska kupiła 5,01% udziałów w… Nintendo

Nintendo

Kilka dni temu poznaliśmy wyniki finansowe Nintendo za miniony rok podatkowy. Mimo że okazały się one gorsze od tych osiągniętych w tym samym okresie rok wcześniej, to Arabia Saudyjska stwierdziła, że inwestycja w Nintendo będzie dobrym pomysłem. Tak, nie ma tu błędu — rząd Arabii Saudyjskiej zakupił spory kawałek udziałów w Nintendo.

REKLAMA

Arabia Saudyjska inwestuje w Nintendo

Nintendo Switch OLED
Nintendo Switch OLED

Bloomberg poinformował, że krajowy fundusz inwestycji publicznych Arabii Saudyjskiej zakupił 5,01% udziałów w japońskim Nintendo. Przewodniczącym państwowego funduszu majątkowego jest sam książę Mohammed bin Salman, który „przyklepał” całą transakcję. Według danych Bloomberga Arabia Saudyjska została tym samym piątym w kolejności największym udziałowcem w Nintendo.

Przeczytaj też: Słaby start Arma Reforger

Mimo że inwestycja Arabii w firmę gamingową może wydawać się nietypowa, to w istocie książę Salman ma na swoim koncie wiele zakupów w tej branży. Państwo posiada jeszcze udziały w SNK (aż 96%), Capcom, Nexon, Activision Blizzard, Electronic Arts oraz Take-Two. Łączna kwota inwestycji dokonanych przez fundusz Arabii Saudyjskiej w sektor growy przekracza kilka miliardów dolarów.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!