Arabia Saudyjska wykupiła więcej udziałów w Nintendo? Raport zdaje się na to wskazywać

W 2022 roku Arabia Saudyjska wykupiła 5,01% udziałów japońskiego giganta technologicznego Nintendo, co okazało się sporą niespodzianką. Zaledwie w zeszłym miesiącu kraj ponownie zainwestował w tę firmę, zwiększając ilość swoich akcji do 6,07%. Teraz natomiast zakłada się, że liczba ta ponownie wzrosła.

Arabia Saudyjska posiada teraz 7,08% udziałów w Nintendo?

Nintendo
Nintendo

Według portalu Trading View udziały krajowego funduszu inwestycyjnego Arabii Saudyjskiej zwiększyły się ostatnio do 7,08%. Oznaczałoby to zintensyfikowanie ilości akcji posiadanych przez ten kraj o około 2% w ciągu niecałego roku.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Co ciekawe, zdaniem Nintendo firma w 2022 roku kompletnie nie miała pojęcia o wykupieniu części jej udziałów przez Saudyjczyków i dowiedziała się o tym z informacji prasowych. Na razie Japończycy nie zajęli stanowiska w kwestii domniemanego trzeciego już zakupienia akcji „Big N” przez pochodzący z Arabii Saudyjskiej fundusz.

Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że Saudyjczycy chcą na poważnie zainwestować w branżę gier. Realizację tych planów widać szczególnie w kwestii azjatyckich firm – wcześniej pochodzący z tego kraju fundusz wykupował już udziały japońskich deweloperów SNK i Capcom czy południowokoreańskiego wydawcy gier online Nexon. Przejęto też część akcji niektórych zachodnich firm, takich jak Activision Blizzard, Electronic Arts i Take-Two.

Zobacz też: Klawiatura mechaniczna do 200 zł – najlepsze modele

Tak duże inwestycje Arabii Saudyjskiej w gigantów gamingowych z pewnością wzbudzą podejrzenia u niektórych graczy. Państwo to znane jest bowiem z wielokrotnych naruszeń praw człowieka.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2461 (w redakcji od 17.11.2022)

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.