Arabia Saudyjska wykupiła więcej udziałów w Nintendo? Raport zdaje się na to wskazywać

Nintendo

W 2022 roku Arabia Saudyjska wykupiła 5,01% udziałów japońskiego giganta technologicznego Nintendo, co okazało się sporą niespodzianką. Zaledwie w zeszłym miesiącu kraj ponownie zainwestował w tę firmę, zwiększając ilość swoich akcji do 6,07%. Teraz natomiast zakłada się, że liczba ta ponownie wzrosła.

REKLAMA

Arabia Saudyjska posiada teraz 7,08% udziałów w Nintendo?

Nintendo
Nintendo

Według portalu Trading View udziały krajowego funduszu inwestycyjnego Arabii Saudyjskiej zwiększyły się ostatnio do 7,08%. Oznaczałoby to zintensyfikowanie ilości akcji posiadanych przez ten kraj o około 2% w ciągu niecałego roku.

Co ciekawe, zdaniem Nintendo firma w 2022 roku kompletnie nie miała pojęcia o wykupieniu części jej udziałów przez Saudyjczyków i dowiedziała się o tym z informacji prasowych. Na razie Japończycy nie zajęli stanowiska w kwestii domniemanego trzeciego już zakupienia akcji „Big N” przez pochodzący z Arabii Saudyjskiej fundusz.

Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że Saudyjczycy chcą na poważnie zainwestować w branżę gier. Realizację tych planów widać szczególnie w kwestii azjatyckich firm – wcześniej pochodzący z tego kraju fundusz wykupował już udziały japońskich deweloperów SNK i Capcom czy południowokoreańskiego wydawcy gier online Nexon. Przejęto też część akcji niektórych zachodnich firm, takich jak Activision Blizzard, Electronic Arts i Take-Two.

Zobacz też: Klawiatura mechaniczna do 200 zł – najlepsze modele

Tak duże inwestycje Arabii Saudyjskiej w gigantów gamingowych z pewnością wzbudzą podejrzenia u niektórych graczy. Państwo to znane jest bowiem z wielokrotnych naruszeń praw człowieka.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!