Ark Survival Ascended sprzedaje się świetnie na Steamie pomimo krytyki. Masa osób spędza czas w grze

ark survival ascended

Jak niedawno informowaliśmy, Ark Survival Ascended wciąż czeka na premierę na konsolach Xbox. Gracze nie tylko są rozczarowani kolejnymi opóźnieniami – na platformie Steam produkcja spotkała się z mieszanym odbiorem. Jednak mimo krytyki i różnych problemów, gra sprzedaje się bardzo dobrze, czym właśnie pochwalili się twórcy.

Sprzedaż Ark Survival Ascended przekroczyła 600 tysięcy kopii

Zwiastun Ark Survival Ascended

Ark Survival Ascended to remake Ark Survival Evolved z 2017 roku stworzony na Unreal Engine 5. Odświeżona wersja gry pojawiła się na Steamie w ramach wczesnego dostępu 26 października 2023 roku. Jak jednak możemy zauważyć na platformie, jedynie 56% ze wszystkich ocen jest pozytywnych (choć ocena i tak powoli rośnie – krótko po premierze było to 44%), a gracze narzekają między innymi na kiepską optymalizację, niestabilne serwery czy różne bugi.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Okazuje się jednak, że Ark Survival Ascended sprzedaje się na Steamie bardzo dobrze. Wyniki przedstawione przez twórców mówią o liczbie ponad 600 000 sprzedanych kopii w ciągu dwóch tygodni od premiery. Trzeba przyznać, że jak na spore kontrowersje, które pojawiły się wokół tytułu, zainteresowanie zakupem gry utrzymuje się na wysokim poziomie.

Ponadto jak podaje serwis SteamDB, rekord liczby graczy bawiących się jednocześnie w Ark Survival Ascended w ciągu ostatnich 24 godzin wynosi ponad 63 tysiące osób. Wygląda na to, że mimo wszystko fani produkcji ignorują niedociągnięcia i kontynuują rozgrywkę.

Zobacz też: Smartfon do 3000 zł

Na zakończenie przypomnijmy, że na początku tego tygodnia, według ostatnich zapewnień twórców, Ark Survival Ascended ma w końcu zadebiutować na konsolach Xbox. Na ten moment brak jednak komunikatów ze strony autorów gry, więc pozostaje nam czekać na oficjalne ogłoszenia.

O autorze
Patrycja Pietrowska
Redaktorka działów Newsy & Promocje

Grami interesuje się od kiedy pamięta, jednak pisze o nich od niedawna. Nie faworyzuje żadnej z platform i chętnie poszerza horyzonty, jeśli chodzi o gatunki. Spędziła zdecydowanie zbyt wiele czasu w Apex Legends. Poza grami kolekcjonuje płyty z muzyką.

Liczba wpisów: 916 (w redakcji od 24.05.2023)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.