Porażka Redfall otworzyła twórcom oczy. Arkane wraca do korzeni

Dishonored Prey

Jak wiemy, Redfall nie należał do najcieplej przyjętych gier tego roku. Wiele jednak wskazuje na to, że studio Arkane Austin odpowiedzialne za produkcję tego tytułu, wyciągnęło wnioski z porażki. Najnowsza oferta pracy udostępniona na stronie firmy sugeruje powrót do gatunku, w którym Arkane czuje się najlepiej.

Arkane poszukuje kandydatów do pracy przy wciągających i immersyjnych grach

Niedawno opublikowana oferta pracy na stanowisko głównego inżyniera sugeruje, że Arkane szykuje się do kolejnej produkcji. Firma szuka kandydata, który podejmie się wyzwania związanego z tworzeniem wciągających gier i immersyjnych symulatorów. Dodatkowo, doświadczenie w pracy przy RPG-ach akcji dla pojedynczego gracza ma być zaletą potencjalnego pracownika. Wygląda na to, że Arkane może powrócić do korzeni i po porażce Redfall sięgnąć do gatunku, który jest mu bliski.

Już wcześniej można było usłyszeć informacje o chęci powrotu do bardziej zamkniętych i immersyjnych gier. Harvey Smith, dyrektor Arkane Austin, wspominał o tym w jednym z wywiadów, podkreślając, że chociaż otwarte światy były interesującym wyzwaniem, to koniec końców deweloperzy wrócą do tego, z czego fani najlepiej znają studio. Udostępniona niedawno oferta pracy rzeczywiście może na to wskazywać.

Zobacz też: Gry podobne do It Takes Two

Kup Prey

Powrót do gatunku, w którym studio czuje się dobrze po nieudanej premierze Redfall może być dobrym rozwiązaniem. Na ten moment pozostaje jednak obserwować sytuację i śledzić doniesienia w sprawie kolejnej produkcji Arkane.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.