Redfall rozczarowuje graczy. Pierwsze recenzje gry nie pozostawiają suchej nitki na Arkane Studios

Redfall

Redfall nie miał dobrej passy w ostatnim czasie. Nie da się ukryć, że użytkownicy byli zawiedzeni, że gra na premierę będzie oferowała zaledwie 30 FPS, a to doprowadziło do kuriozalnej sytuacji w USA, gdzie na pudełkach znalazły się naklejki informujące o liczbie klatek na sekundę. Dzisiaj natomiast odbyła się premiera Redfall, ale pierwsze opinie nie są pozytywne; produkcja od Arkane Studios nie zachwyciła odbiorców.

Redfall zmaga się z negatywnymi recenzjami po premierze

Oficjalny zwiastun Redfall

Polacy już od godziny 2:00 mogą grać w najnowszą produkcję od Arkane Studios, gdyż sam tytuł można było pobierać wcześniej. Wszystko jednak wskazuje na to, że gra zawiodła recenzentów oraz graczy. Na Metacritic Redfall zebrał 64 punkty na 100, natomiast na Opencritic 66/100. Recenzenci skarżą się głównie na problemy techniczne, problemy z wydajnością i nudną fabułę. Wśród opinii możemy przeczytać:

„Słaba historia psuje cały odbiór gry. Świat przedstawiony w produkcji jest nieciekawy i schematyczny, przede wszystkim brakuje mu efektów wizualnych, do których przyzwyczaiło nas Arkane Studios”.

GamingBolt

„Redfall to gra, która nie powinna zostać jeszcze wydana. Liczne błędy utrudniają rozgrywkę i eksplorację świata, szczególnie w trybie multiplayer. Akrane Studios, czyli jeden z najlepszych zespołów deweloperskich, wydało grę bez pazura”.

GameSpot

Przykładowe recenzje Redfall:

 • XboxEra – 8,5/10
 • VGC – 4/5
 • Seasoned Gaming – 7/10
 • PCGamesN – 7/10
 • Press Start – 6,5/10
 • VG247 – 3/5
 • PureXbox – 6/10
 • GamingBolt – 5/10
 • PowerUp Gaming – 5/10
 • GamesRadar – 2,5/5
 • WellPlayed – 4,5/10
 • GameSpot – 4/10

Jeszcze gorzej prezentują się opinie graczy na Steamie. Na moment pisania tego tekstu Redfall zebrał 406 recenzji, z czego zaledwie 28% jest pozytywnych. Użytkownicy skarżą się, podobnie jak recenzenci, na problemy z wydajnością oraz nudny, pusty świat. Na Steamie możemy przeczytać:

„Już nawet nie patrząc na problemy z wydajnością, ta gra jest po prostu zła. Sztuczna inteligencja jest żałosna, nawet na najwyższym poziomie trudności. Grafika jest przeciętna, sterowanie jest niezgrabne, a świat jest zwyczajnie pusty. Twórcy żądają 70 dolarów za niedokończone śmieci. Nie mogłem znieść nawet godziny tej gry”.

Sean

„Kolejny mocny kandydat do najgorszej gry roku na PC. Jakim cudem Arkane cofnęło się od Dishonored do tego?”.

aByZMal

„Gra jest nudna, a historia przedstawiona w produkcji jest nijaka. System walki jest po prostu słaby. Nie mogę uwierzyć, że to samo studio, które wyprodukowało serię Dishonored, stworzyło tę grę”.

enio

„Ta gra jest popsuta. Świetny pomysł na produkcję jest niszczony przez złą animację i brak fabuły. System strzelania w Redfall jest okropny. Wydajność jest również dość słaba, a postaciom brakuje osobowości. Nie wiem, czy jakakolwiek aktualizacja jest w stanie to naprawić”.

Dante

Niestety wszystko wskazuje na to, że Redfall to kolejna produkcja po Star Wars Jedi: Survivor, która zaliczyła falstart. W przypadku tytułu od Arkane Studios nie można się dziwić, ponieważ produkcja zbierała już przed premierą negatywne opinie ze względu na kontrowersję związaną z 30 FPS-ami na nowych Xboxach.

Zobacz też: Najlepsze słuchawki gamingowe

Na koniec przypomnijmy, że Redfall jest dostępny od dzisiaj – 2 maja 2023 roku — na Xboxach Series X|S oraz PC. Produkcja od razu trafiła do biblioteki Xbox Game Pass. A Wy graliście już w Redfall? Dajcie znać w komentarzach, jakie są Wasze opinie na temat gry!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.