Szef Arkane Lyon krytykuje zamknięcie oddziału w Austin. „To cios w plecy”

Arkane Austin Redfall Dinga Bakaba

Dzisiaj jak grom z jasnego nieba pojawiła się wieść o zamknięciu aż trzech studiów Xboxa. Jednym z nich jest Arkane Austin, czyli twórcy niesławnego Redfalla, który nie tak dawno obchodził swoją pierwszą rocznicę. Decyzją tą w mocnych słowach publicznie skrytykował Dinga Bakaba, szef Arkane Lyon.

Dinga Bakaba ostro komentuje zamknięcie Arkane Austin

Dziś niespodziewanie media growe obiegła informacja o zamknięciu aż trzech studiów związanych z Xboxem: Tango Gameworks, Alpha Dog oraz Arkane Austin. Jak poinformował Matt Booty, szef Xbox Game Studios, część deweloperów zostanie przeniesiona do innych zespołów, a reszta ma zostać zwolniona.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Te nagła zamknięcie spotkały się z ostrą i wyraźną krytyką Dinga Bakaby, szefa Arkane Lyon oraz dewelopera odpowiedzialnego za obie części serii Dishonored, oraz Deathloop. Mężczyzna nie szczędził twardych słów, co może być dość zaskakujące, biorąc pod uwagę jego stanowisko.

To jest absolutnie okropne. Pozwolenie na bycie człowiekiem: przyjacielskie przypomnienie dla każdego dyrektora, który to czyta, że ​​gry wideo to przemysł rozrywkowy/kulturalny, a Twoim zadaniem, jako korporacji, jest dbanie o Twoich artystów/przedstawicieli artystów i pomaganie im w tworzeniu dla Ciebie zysku.

Nie wrzucajcie nas w gorączkę złota, nie zamieniajcie naszego środowiska pracy w darwinistyczną dżunglę. Mówisz, że napawamy Cię dumą, kiedy tworzymy dobrą grę. Spraw, abyśmy byli dumni, gdy czasy są trudne. Wiemy, że możesz, widzieliśmy to już wcześniej.

Na razie świetne zespoły deweloperów znów padają na naszych oczach i to jest cholerny cios w plecy. Lyon jest bezpieczny, ale proszę zachować w tej kwestii takt i wnikliwość, szanować głos osób dotkniętych tą sytuacją i pozostawić miejsce na wyrażenie ich uczuć i na opowiedzenie ich historii.

Dinga Bakaba w serwisie X/Twitter

Łatwo można zauważyć po emocjonalnym nacechowaniu tekstu, że sytuacja ze zwolnieniami zaskoczyła i bardzo zdenerwowała Bakabę. Trudno się dziwić takiej reakcji, gdyż żadne medialne doniesienia nie wskazywały na takie trzęsienie ziemi w Xboxie.

Z komunikatu zamieszczonego na oficjalnym profilu Arkane Studios w serwisie X/Twitter dowiedzieliśmy się też, że po zamknięciu Arkane Austin wszelkie prace na Redfall zostały anulowane. Osoby, które zakupiły grę w edycji Bite Back, będą mogły ubiegać się o zwrot kosztów za dodatkową zawartość, która nigdy nie trafiła do gry.

Źródło: VGC

O autorze
Igor Twardowski
Redaktor działów Newsy & Promocje

Niespełniony filmoznawca i scenarzysta, który pierwsze kroki w grach stawiał w Tomb Raider II i pierwszym Diablo. Miłośnik Gothica i Heroesów. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.