Redfall miał premierę rok temu, a gracze dalej nie otrzymali DLC, za które zapłacili. „To szalone”

Redfall

Redfall od studia Arkane był jedną z największych porażek Xboxa i Microsoftu 2023 roku. Tytuł w ledwie kilka dnia od premiery został zbombardowany przez graczy negatywnymi recenzjami. Okazuje się, że gra nie obchodzi tak samo fanów jak i deweloperów, bo choć wczoraj minęła pierwsza rocznica jej premiery, to do dziś użytkownicy, którzy wykupili edycje Bite Back nie otrzymali kompletnej zawartości DLC.

Gracze Redfall, którzy kupili edycję Bite Back wciąż nie otrzymali pełnej zawartości DLC

Redfall — zwiastun

Redfall zadebiutował na rynku 2 maja 2023 roku i jeszcze przed samą premierą gra była głośno krytykowana za brak 60 klatek na sekundę w wersjach konsolowych. Po debiucie nie było wcale lepiej, dziennikarze dość chłodno przyjęli produkcję, nie wspominając o samych graczach, którzy zalali serwis Steam negatywnymi opiniami na temat gry.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Choć twórcy zapowiedzieli, że będą starać się naprawić tytuł, to ich działania od czasu premiery bardziej wskazują na to, że Redfall to projekt martwy i porzucony. Co prawda w listopadzie 2023 roku gra otrzymała większą aktualizację, a w styczniu tego roku opublikowany został mały hotfix, to jest to jednak kropla w morzu potrzeb.

Właśnie wczoraj Redfall miał swoją pierwszą rocznicę i wielu graczy liczyło, że z tego powodu twórcy ogłoszą w końcu kiedy do gry trafi brakująca zawartości edycji Bite Back. Fani, którzy zdecydowali się na zakup tej wersji tytułu oprócz dodatków w postaci skórek dla bohaterów czy bonusowej broni mieli otrzymać też dwóch dodatkowych bohaterów po premierze gry. Jak łatwo można się domyślić Ci po dziś dzień nie zostali nawet ogłoszeni przez Arkane.

Gracze nie kryją oburzenia tą sytuacją i w specjalnym poście w serwisie Reddit dają upust swojemu niezadowoleniu.

To szalone, że edycja Bite Back wciąż nie została w pełni udostępniona po ponad roku.

Użytkownik Sawt0othGrin

Trudno powiedzieć, czy gracze, którzy zakupili edycję Bite Back, kiedykolwiek otrzymają zawartość, za którą zapłacili. Warto dodać, że jest ona ciągle dostępna w sklepie Xboxa za 134,99 zł bez podstawowej wersji gry. Z pełna wersją Redfall kwota wzrasta do aż 469,99 zł.

Źródło: IGN

O autorze
Igor Twardowski
Redaktor działów Newsy & Promocje

Niespełniony filmoznawca i scenarzysta, który pierwsze kroki w grach stawiał w Tomb Raider II i pierwszym Diablo. Miłośnik Gothica i Heroesów. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.