Armored Core 6 Fires of Rubicon bez otwartego świata. From Software zapowiada powrót do korzeni serii

Armored Core 6

Podczas tegorocznego The Game Awards From Software zgotowało graczom nie lada niespodziankę, nieoczekiwanie zapowiadając Armored Core 6 Fires of Rubicon. Reakcja wielu graczy była do przewidzenia i niemal od razu w sieci zaczęły pojawiać się spekulacje na temat ostatecznego wyglądu tej produkcji. Na krótko po tym wydarzeniu deweloperzy z From Software postanowili zdradzić szereg konkretnych szczegółów dotyczących swojego najnowszego dzieła.

Armored Core 6 Fires of Rubicon nie będzie powiązane z poprzednimi częściami cyklu

Armored Core 6-1
Armored Core 6 Fires of Rubicon

Podczas ostatniego wywiadu dwaj najważniejsi deweloperzy From Software — Hidetaka Miyazaki oraz Masaru Yamamura — przekazali całkiem sporo nowych informacji na temat rozgrywki w Armored Core 6 Fires of Rubicon. Najważniejszym zdaje się fakt, że tytuł ten nie zapewni graczom niemal bezgranicznego otwartego świata. Twórcy argumentują to przede wszystkim chęcią powrotu do korzeni tej serii, które opierają się wyłącznie na dobrze dopracowanych zadaniach.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Z tego też powodu Armored Core 6 nie będzie grą Soulsborne, a raczej pójdzie ścieżką poprzednich produkcji z tej marki. Priorytetem ma być możliwość dowolnego modyfikowania swojego mecha, ponieważ w opinii twórców to właśnie stało za sukcesem, chociażby Armored Core 4. Ważne jest również to, że nadchodząca produkcja ma być według deweloperów „zupełnie świeżą historią”, która nie będzie powiązana z poprzednimi odsłonami.

Armored Core 6-2
Armored Core 6 Fires of Rubicon

Co więcej, szósta odsłona cyklu Armored Core będzie tytułem nastawionym niemal w całości na rozgrywkę jednoosobową i to ma być jego największą zaletą. W planach From Software jest wprowadzenie trybu PvP, który ma być podobny do tego, co znane jest z poprzednich części cyklu, jednak będzie to jedynie dodatek, a więcej informacji na jego temat ma pojawić się „w późniejszym terminie”.

Przeczytaj też: Gry na Xbox One dla dzieci

Jak więc widać, From Software tworząc Armored Core 6 Fires of Rubicon dość skrzętnie przemyślało każdy aspekt tego tytułu. Na ostateczny rezultat trzeba będzie poczekać do premiery, która ma odbyć się jeszcze w 2023 roku. Czekacie na Armored Core 6? Dajcie znać w komentarzach!

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.