Kolejne polskie studio zwolniło blisko 50% pracowników! Kłopoty następnej firmy z branży growej

showgunners

Styczeń tego roku to wyjątkowo fatalny miesiąc dla branży growej, bo w zasadzie codziennie słyszymy o zwolnieniach w kolejnym studiu. Niedawno informowaliśmy o dużych przetasowaniach w People Can Fly i Reikon Games, gigantycznych zwolnieniach w Xboxie czy SEGA. Niestety dzisiaj doszły do nas następne fatalne wieści, bo kolejne polskie studio mierzy się z trudnym czasem.

Polskie studio Artificer zwolniło ok. 50% pracowników

Zwiastun Showgunners

Z raportu przygotowanego przez Kotaku (via GamesIndustry.biz) dowiedzieliśmy się, że zwolnienia dotknęły kolejnego polskiego studia tworzącego gry. Tym razem deweloper Artificer zwolnił ok. 25 pracowników, czyli mniej więcej połowę całego zespołu. Niestety na tym najprawdopodobniej się nie skończy, bo w najbliższych miesiącach – po ukończeniu prac nad nową grą studia – zatrudnienie może stracić kolejnych 10-12 osób.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Ostatnią grą Artificer było Showgunners – turowa strategia osadzona w przyszłości. Na Steamie gra może się pochwalić „bardzo pozytywnymi” recenzjami, ale nawet tak dobre opinie najwyraźniej nie przełożyły się na sprzedaż, skoro firma decyduje się na aż tak duże cięcia kadrowe.

Nie pozostaje nam nic innego jak mieć nadzieje, że trend na zwolnienia będzie powoli maleć. To niewątpliwie trudny okres dla całej branży growej, który niestety może doprowadzić do upadku wielu firm.

Źródło: GamesIndustry.biz

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.