Kolejne zwolnienia w branży gier! Tym razem z pracą pożegna się 61 pracowników SEGA

SEGA Sonic

Styczeń 2024 roku zostanie zapamiętany nie tylko z fantastycznych gier takich Tekken 8 czy Prince of Persia: The Lost Crown, ale też z fali zwolnień, jaka przetoczyła się przez branżę grową. Już wcześniej informowaliśmy o masowych zwolnieniach w Microsofcie, jednak to nie jedyna duża firma w USA, która zdecydowała się na podjęcie tak agresywnych kroków. Wiele wskazuje na to, że do korporacji redukujących etaty dołączy również amerykański oddział SEGA, która ma zwolnić 61 pracowników.

Sega ma podobno zwolnić w marcu 61 pracowników

Sega — logo

Zwolnienia w branży growej to temat, który nieustannie powraca na początku 2024 roku. Problem ten nie dotyka jedynie zagranicznych korporacji, lecz też polskich firm takich jak People Can Fly, Reikon Games, a nawet tak dużego wydawcy jak CI Games.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Tym razem jednak do zwolnień ma dojść w amerykańskim oddziale SEGA. Informacja wypłynęła za sprawą komunikatu, jaki został opublikowany na mocy prawa, które obowiązuje w stanie Kalifornia. WARN (Worker Adjustment and Retraining Notification Act) to ustawa, która wymaga poinformowania pracowników o planowanym zwolnieniu na 60 dni przed jego datą.

Departamentu Rozwoju Zatrudnienia stanu Kalifornia potwierdził serwisowi Eurogamer, że 8 marca mają odbyć się zwolnienia odpowiednio 12 i 49 pracowników. Prawdopodobnie chodzi o osoby zatrudnione w dwóch różnych działach.

SEGA nie potwierdziła jeszcze oficjalnie tych zwolnień, jednak w mediach pojawia się coraz więcej doniesień potwierdzających te smutne wieści. W serwisie X/Twitter o redukcji etatów w korporacji poinformował związek zawodowy The Allied Employees Guild Improving SEGA.

Niestety nie można liczyć na to, że masowe zwolnienia ustaną, a wielce prawdopodobne jest to, że będzie ich jeszcze więcej. Branżę gier dotyka kryzys, związany masowym zatrudnieniem w okresie pandemicznym. Pozostaje mieć jednak nadzieję, że gamedev znajdzie jakieś rozwiązanie na aktualny problem.

Źródło: Eurogamer

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.