Assassin’s Creed Rift to tak naprawdę Assassin’s Creed Mirage? Nowe plotki na temat nowej odsłony serii

Assasin's Creed Basin

Nie tak dawno pisaliśmy o doniesieniach, jakoby akcja Assassin’s Creed: Infinity miała toczyć się w feudalnej Japonii. Teraz w sieci pojawiły się zupełnie nowe przecieki na temat kolejnej pełnoprawnej odsłony serii, która do tej pory kryła się pod nazwą kodową Assassins’s Creed Rift. Co ciekawe popularny insider — Jason Schreier — zweryfikował już część tych doniesień.

REKLAMA

Assassin’s Creed Mirage — plotki na temat daty premiery, okresu, miejsca akcji i rozgrywki

Materiał j0hnathana na temat Assassin’s Creed Mirage

Według francuskiego YouTubera o pseudonimie j0hnathan najnowsza odsłona serii powinna pojawić się pomiędzy 1 kwietnia a 30 czerwca 2023 roku. Według niego dotychczasowy podtytuł „Rift” jest tylko nazwą kodową, a pełnym tytułem ma być Assassin’s Creed Mirage. Akcja gry, zgodnie z poprzednimi doniesieniami, ma toczyć się w Bagdadzie w drugiej połowie IX wieku i ma opowiadać o losach Basina, którego gracze mieli okazje już poznać w Assassin’s Creed Valhalla.

Według tych plotek założenia rozgrywki mają „powrócić do podstaw” znanych z pierwszych części cyklu. Mirage ma zupełnie zrezygnować z RPG-owego systemu nabijania kolejnych poziomów. W grze ma pojawić się znana z pierwszych odsłon mechanika Eagle Vision, a Basin dodatkowo ma się posługiwać nowym rodzajem broni, nazwanym przez leakera „String Dagger” (jakiś rodzaj sztyletu). Ponadto wszystko to ma zostać okraszone zupełnie nowymi animacjami, które studio przygotowało na potrzeby tej produkcji.

Szczególnie ciekawe w kontekście wspomnianych animacji jest także to, że mają one zostać wykorzystane przy produkcji rzekomego remake’u pierwszej części Assassin’s Creed. Ten ma się pojawić w ramach Season Passa do Mirage kilka miesięcy po premierze gry.

A person familiar tells me parts of this new Assassin's Creed leak are true (such as the name and the other stuff Bloomberg has already reported: spring 23, Baghdad, back to AC basics) and other parts are not ("multiple cities to explore") https://t.co/qmM6UZtKnG

— Jason Schreier (@jasonschreier) August 30, 2022

A person familiar tells me parts of this new Assassin's Creed leak are true (such as the name and the other stuff Bloomberg has already reported: spring 23, Baghdad, back to AC basics) and other parts are not ("multiple cities to explore") https://t.co/qmM6UZtKnG

— Jason Schreier (@jasonschreier) August 30, 2022

Niemal od razu po publikacji materiału Jason Schreier odniósł się do części tych doniesień, potwierdzając takie plotki jak nazwa gry, czas akcji oraz data premiery. Z kolei niektóre z nich jak na przykład możliwość eksplorowania wielu miast na terenie Samary mężczyzna z góry odrzucił.

Przeczytaj też: Kody do The Sims 4

Nawet jeśli część z tych plotek została potwierdzona przez Schreiera to nadal trzeba pamiętać, że są to tylko niepotwierdzone w żaden sposób informacje. Zapewne duża część niejasności zostanie rozwiana we wrześniu, wtedy to Ubisoft powinien oficjalnie zapowiedzieć najnowszą odsłonę Assassin’s Creed. Jeśli tylko pojawią się nowe informacje na ten temat, to na pewno o tym napiszemy.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzać w PS Store!