Basim z Assassin’s Creed Mirage to „gangster” i „kieszonkowiec” z „problemami psychicznymi”

Assassin's Creed Mirage

Kilka dni temu do sieci trafiły nieoficjalne doniesienia, według których w Assassin’s Creed Mirage mają znaleźć się dwie mechaniki znane z Red Dead Redemption 2. Tymczasem deweloperzy Ubisoftu udzielili wywiadu, w którym ujawnili kilka interesujących informacji na temat Basima, czyli głównego bohatera nadchodzącej odsłony serii Assassin’s Creed.

REKLAMA

Ubisoft dzieli się informacjami na temat głównego bohatera Assassin’s Creed Mirage

Wywiad z dyrektorem artystycznym Assassin’s Creed Mirage

W rozmowie z kanałem Access the Animus Jean-Luc Sala – dyrektor artystyczny Assassin’s Creed Mirage – określił Basima mianem „gangstera”, który zmaga się z problemami psychicznymi. Deweloper ujawnił, że na początku rozgrywki bohater będzie „zbyt pewnym siebie” i zarozumiałym „kieszonkowcem”. Przedstawiciel Ubisoftu zapewnia jednak, że wraz z rozwojem fabuły protagonista będzie zarówno odkrywał swoje umiejętności, jak i mierzył się ze wspomnianymi wyżej trudnościami.

Zgodnie z przekazanymi informacjami, to właśnie problemy psychiczne Basima oraz wątpliwości dotyczące „tego, kim naprawdę jest” będą źródłem „konfliktu w opowieści”. Życie bohatera będzie bowiem „nieco skomplikowane”, co z pewnością nada postaci głębi i być może sprawi, że gracze będą z większym zainteresowaniem śledzić przygotowaną przez twórców historię.

Problemy psychiczne Basima mają być związane z wizjami oraz koszmarami i to właśnie w tym miejscu mają pojawiać się różnego rodzaju wątki mitologiczne, o których niedawno wspomniała jedna z przedstawicielek Ubisoftu. Assassin’s Creed Mirage ma bowiem stawiać większy nacisk na realizm i skupiać się na otoczce historycznej.

Zobacz też: Najlepsze mody do Skyrim

Assassin’s Creed Mirage powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X|S. Gra ma zadebiutować na wymienionych platformach w przyszłym roku. Ubisoft wciąż nie ujawnił jednak dokładnej daty premiery gry.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzać w PS Store!