Assassin’s Creed Mirage — poznaliśmy rozmiar gry na PS5! Tytuł rzeczywiście nie zajmie sporo miejsca

Assassin's Creed Mirage

Za dosłownie dwa dni będziemy świadkami kolejnej gry od Ubisoftu i tym razem mowa oczywiście o Assassin’s Creed Mirage. Nowe spojrzenie na perypetie Basima w Bagdadzie było przez francuskiego wydawcę promowane jako relatywnie mała produkcja, która raczej nie powali swoimi rozmiarami. Teraz zaś dowiedzieliśmy się, ile miejsca na dysku trzeba przygotować przy okazji debiutu nowej gry z tego popularnego cyklu.

Assassin’s Creed Mirage zajmie ponad 30 GB na PS5

Assassin's Creed Mirage rozmiary gry
Assassins’s Creed Mirage — rozmiar gry na PS5 (źródło: Reddit)

Na jednym z podforów na Reddicie pojawił się zrzut ekranu z PS5 potwierdzający, że Assassin’s Creed Mirage na konsoli Sony zajmie dokładnie 31,6 GB miejsca. Tym samym otrzymaliśmy swego rodzaju potwierdzenie, że nadchodząca gra od Ubisoftu rzeczywiście będzie znacznie mniejszą pozycją niż chociażby „Valhalla” czy nawet „Origins”.

Jednocześnie w komentarzach pod wpisem znalazły się informacje, że na konsolach Xbox Series X|S przygody Basima zajmą około 33 GB. Niestety, ale doniesienia te nie są potwierdzone żadnymi grafikami, więc nie da się ich w stu procentach zweryfikować.

Przeczytaj też: Laptop gamingowy do 4500 zł

Relatywnie mały rozmiar Assassin’s Creed Mirage spotkał się z ogólnie ciepłym odbiorem społeczności, czekającej na nową część serii od Ubisoftu. Trzeba jednak pamiętać, że nie rozmiar, a sama jakoś gry się liczy. O tym jednak przekonamy się dopiero 5 października 2023 roku. Nowa historia Basima ukaże się na PC, PS4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X|S.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.