Assassin’s Creed Red ma spore problemy. Deweloperzy nie chcą pracować nad grą z ważnego powodu

Assassin's Creed Red

Trzy dni temu zostało zapowiedziane Assassin’s Creed Red, a wczoraj poznaliśmy więcej szczegółów na jego temat – dowiedzieliśmy się m.in., że przygoda w Japonii będzie bardzo obszerna (niczym AC Valhalla). W Ubisofcie pojawił się jednak problem i twórcy nie chcą pracować nad grą z poważnego powodu.

Producent wykonawczy Assassin’s Creed Red źródłem kłopotów

Jak informuje portal The Gamer, producentem wykonawczym Assassin’s Creed Red jest Jonathan Dumont. Wracając do przeszłości, był on oskarżany o tworzenie atmosfery strachu w studiu Ubisoft Quebec. Doświadczony deweloper pracujący dla francuskiego wydawcy od przeszło siedmiu lat miał molestować kobiety i młodych pracowników, przez co twórcy mają odmawiać pracy nad AC Red, dopóki pieczę nad rzeczonym projektem będzie sprawował właśnie Dumont.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Deweloper miał się poprawić, ale śledztwo przeprowadzone przez redakcję The Gamer wskazuje, że programiści nie mogą tak łatwo zapomnieć o brudach z przeszłości i właśnie ta sprawa powoduje, iż tworzenie Assassin’s Creed Red może iść jak krew z nosa albo w pewnym momencie zostać nawet zamrożone, jeśli CEO Ubisoftu – Yves Guillemot – nie zareaguje w porę.

Sprawdź też: Kody do GTA 5

Szef studia w oficjalnym oświadczeniu zdążył już natomiast podkreślić, że wszelkie doniesienia firma traktuje bardzo poważnie i bacznie się im przygląda. Ubisoftowi ma zależeć na pozytywnej atmosferze i odpowiednich warunkach pracy w studiu, więc zobaczymy, co przyniesie przyszłość.

O autorze
Mateusz Wróbel
Autor

Uwielbia każdą wolną minutę spędzać przed komputerem lub konsolą. Szczególnie zauroczony w RPG-ach i przygodówkach, w których największą rolę odgrywają wybory. W wolnym czasie sięgnie również po serial, ale na pierwszym miejscu zawsze stawia gry wideo.

Liczba wpisów: 442 (w redakcji od 19.05.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.