Assassin’s Creed Red ma spore problemy. Deweloperzy nie chcą pracować nad grą z ważnego powodu

Assassin's Creed Red

Trzy dni temu zostało zapowiedziane Assassin’s Creed Red, a wczoraj poznaliśmy więcej szczegółów na jego temat – dowiedzieliśmy się m.in., że przygoda w Japonii będzie bardzo obszerna (niczym AC Valhalla). W Ubisofcie pojawił się jednak problem i twórcy nie chcą pracować nad grą z poważnego powodu.

REKLAMA

Producent wykonawczy Assassin’s Creed Red źródłem kłopotów

Experience the full Shinobi fantasy in our future open world RPG title set during Feudal Japan: Assassin’s Creed Codename RED.#AssassinsCreed pic.twitter.com/vr15LIvjej

— Assassin's Creed (@assassinscreed) September 10, 2022

Experience the full Shinobi fantasy in our future open world RPG title set during Feudal Japan: Assassin’s Creed Codename RED.#AssassinsCreed pic.twitter.com/vr15LIvjej

— Assassin's Creed (@assassinscreed) September 10, 2022

Jak informuje portal The Gamer, producentem wykonawczym Assassin’s Creed Red jest Jonathan Dumont. Wracając do przeszłości, był on oskarżany o tworzenie atmosfery strachu w studiu Ubisoft Quebec. Doświadczony deweloper pracujący dla francuskiego wydawcy od przeszło siedmiu lat miał molestować kobiety i młodych pracowników, przez co twórcy mają odmawiać pracy nad AC Red, dopóki pieczę nad rzeczonym projektem będzie sprawował właśnie Dumont.

Deweloper miał się poprawić, ale śledztwo przeprowadzone przez redakcję The Gamer wskazuje, że programiści nie mogą tak łatwo zapomnieć o brudach z przeszłości i właśnie ta sprawa powoduje, iż tworzenie Assassin’s Creed Red może iść jak krew z nosa albo w pewnym momencie zostać nawet zamrożone, jeśli CEO Ubisoftu – Yves Guillemot – nie zareaguje w porę.

Sprawdź też: Kody do GTA 5

Szef studia w oficjalnym oświadczeniu zdążył już natomiast podkreślić, że wszelkie doniesienia firma traktuje bardzo poważnie i bacznie się im przygląda. Ubisoftowi ma zależeć na pozytywnej atmosferze i odpowiednich warunkach pracy w studiu, więc zobaczymy, co przyniesie przyszłość.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!