Assassin’s Creed Red będzie RPG-iem i w pełni next-genem. Ubisoft stawia na wielką historię w Japonii

Assassin's Creed Red

Assassin’s Creed Red to tak naprawdę jeden z czterech Asasynów, które zostały ujawnione podczas wrześniowego Ubisoft Forward. Od rana informujemy o szczegółach dotyczących Assassin’s Creed Mirage oraz Assassin’s Creed Hexe, a teraz przyjrzymy się konkretom wokół przygody w Japonii, które zostały ujawnione przez producenta wykonawczego serii – Marc-Alexisa Cote – dla redakcji VGC.

REKLAMA

Assassin’s Creed Red z przybliżoną datą premiery

Experience the full Shinobi fantasy in our future open world RPG title set during Feudal Japan: Assassin’s Creed Codename RED.#AssassinsCreed pic.twitter.com/vr15LIvjej

— Assassin's Creed (@assassinscreed) September 10, 2022

Experience the full Shinobi fantasy in our future open world RPG title set during Feudal Japan: Assassin’s Creed Codename RED.#AssassinsCreed pic.twitter.com/vr15LIvjej

— Assassin's Creed (@assassinscreed) September 10, 2022

Okazuje się, że Assassin’s Creed Red to wielki, flagowy tytuł w stylu Assassin’s Creed Valhalla. Ubisoft ma wobec niego przeogromne plany, a prace powierzył oddziałowi Ubisoft Quebec, który w przeszłości zajmował się opracowaniem Assassin’s Creed Odyssey. To doświadczeni twórcy, którzy nie powinni zawieść. Zadaniem tegoż zespołu będzie przygotowanie ogromnych, tętniących życiem lokacji w feudalnej Japonii, a także sporej ilości zawartości, ponieważ gra ma bazować na założeniach ostatniej trylogii serii.

AC Red będzie więc RPG-iem mającym zachęcać do zwiedzania miejscówek i wykonywania aktywności w świecie (ten ma być dynamiczny i zmieniać się w zależności od naszych działań) oraz zadań pobocznych w przerwie od kolejnych misji wchodzących w skład wątku głównego. Ogromny nacisk jest kładziony na zaoferowaniu zaawansowanej sztucznej inteligencji, jak i oprawie graficznej.

Sprawdź też: Kody do GTA 5

Co jednak najciekawsze, Assassin’s Creed Red powstaje już wyłącznie na PC, PS5 oraz Xbox Series X|S, co pozwoli twórcom popuścić wodze fantazje i nie ograniczać się do zeszłej generacji konsol. Ubisoft przyznał, że historia osadzona w Azji zadebiutuje nie wcześniej niż w 2024/2025 roku, ale będzie dość długo wspierana po premierze.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!