Przedstawicielka Xboxa pojawi się na prezentacji Asus ROG Ally. Czeka nas zacieśnienie współpracy?

Asus ROG Ally Xbox

Już 11 maja odbędzie się wydarzenie towarzyszące premierze nowego handhelda Asus ROG Ally. Sprzęt jest bezpośrednim konkurentem Steam Decka, którego bije na głowę przynajmniej w przypadku oficjalnej specyfikacji technicznej. Co ciekawe, na prezentacji nie zabraknie też przedstawicielki Xboxa Roanne Sones, która w obozie „Zielonych” jest szefową działu odpowiedzialnego za hardware.

Szefowa działu hardware Xboxa Roanne Sones weźmie udział w panelu dyskusyjnym podczas premiery Asus ROG Ally

Zwiastun Asus ROG Ally

Głównym mówcą na imprezie dotyczącej Asus ROG Ally będzie Shawn Yen. Jak odkryli jednak dziennikarze Windows Central, dołączą do niego Frank Azor i właśnie Roanne Sones z działu hardware Xboxa, której to obecność jest najbardziej interesująca.

Powyższa dwójka porozmawia bowiem wraz z Jakiem „SolidJake” Kulinskim o przyszłości grania na urządzeniach przenośnych. Możliwe, że dowiemy się wtedy również o zacieśnieniu współpracy pomiędzy Asusem a Xboxem na tym polu.

Najlogiczniejszym aspektem takiej kooperacji jest oczywiście granie w chmurze oraz dostęp do PC Game Pass. Asus ROG Ally korzysta z Windowsa, więc zgodnie z dotychczasową polityką „giganta z Redmond”, blokowanie usługi na tym urządzeniu byłoby dziwnym posunięciem. Zresztą widzieliśmy już poświęconą jej aplikację na niektórych materiałach przedstawiających konsolę.

Niemniej jednak jest jeszcze jeden aspekt, o którym warto porozmawiać. Niedawno w internecie pojawiło się nagranie Windows Handheld Mode, który opracowali właśnie pracownicy Xboxa podczas jednego z wewnętrznych Hackathonów. Być może więc Microsoft zdecydował się na wykorzystanie tego pomysłu przynajmniej w jakimś stopniu, a efekty tej pracy przyjdzie nam zaobserwować po raz pierwszy właśnie dzięki Asus ROG Ally?

Zobacz też: Najlepsze gry platformowe

Na odpowiedź na wszystkie postawione pytania poczekamy właśnie do 11 maja. Stream z oficjalnej prezentacji handhelda Asusa rozpocznie się tego dnia o 16:00 polskiego czasu.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.