Nightdive Studio zakupione przez Atari. Twórcy System Shock Reboot przeszli pod skrzydła nowego wydawcy

Nightdive atari

Nightdive Studio znane jest graczom z wielu odświeżonych wersji kultowych retro-klasyków takich jak np. Doom 64, Quake czy Blade Runner Enchanced Edition. Od jakiegoś czasu deweloperzy pracują nad odświeżoną wersją popularnego System Shocka, który pierwotnie miał pojawić się jeszcze w tym miesiącu, lecz ostatecznie zadebiutuje dopiero 30 maja 2023 roku. Teraz okazuje się, że studio to przejdzie pod skrzydła jednego z dużych wydawców.

Atari zakupiło Nightdive Studio za kwotę 10 milionów dolarów

reboot system shock
System Shock Reboot

Najnowsze informacje wskazują, że Nightdive Studio zostało zakupione przez Atari, które w XX wieku było jednym z najbardziej znaczących graczy w całej branży growej. Na uwagę zasługuje sama cena zakupu, bo według przekazów korporacja zapłaciła 10 milionów dolarów, lecz tylko fragment tej kwoty zostanie opłacony w gotówce; pozostała część zostanie przekazana w formie akcji Atari.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Ponadto Nightdive może liczyć na dodatkowe 10 milionów dolarów w kolejnych trzech latach, lecz to akurat uzależnione będzie od wyników osiągniętych przez studio. Obie strony oczekują, że finalizacja tego zakupu zakończy się w kwietniu 2023 roku.

Przeczytaj też: Tani PS Plus

Na ten moment nie wiadomo jakie plany wobec tego przejęcia ma Atari, lecz można z dużą dozą prawdopodobieństwa zakładać, iż korporacja może przymierzać się do odświeżenia wielu kultowych klasyków, które znajdują się jej portfolio. Zapewne wszystko stanie się jasne w przyszłości, lecz do tego czasu należy uzbroić się w cierpliwość.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.