Atomic Heart otrzymało kolejny zwiastun. Produkcja opowie o alternatywnej historii ZSRR

Atomic Heart

Na początku listopada deweloperzy ze studia Mundfish ogłosili, że premiera Atomic Heart będzie miała miejsce 21 lutego 2023 roku. Nieco później otrzymaliśmy 10-minutowy materiał przedstawiający konkretne fragmenty gameplayu, który prezentuje się naprawdę całkiem interesująco. Teraz przyszła pora na konkretniejsze zarysowanie fabuły, która opowiadać będzie alternatywną historię Związku Radzieckiego.

Atomic Heart — polimerowe biotechnologie i bunt maszyn w dystopijnej historii o „chwale ZSRR”

Atomic Heart – zwiastun fabularny

Udostępniony zwiastun skupia się wokół trzech konkretnych dat, które stanowić mają punkty odniesienia do dalszej fabuły. Pierwszą z nich jest rok 1936, kiedy to profesor Dimitry Sergeevich Sechenov opracował coś w rodzaju napędu elektrycznego, który kompletnie zrewolucjonizował gospodarkę, życie ludzkie oraz miał w przyszłości doprowadzić do tragicznych wydarzeń. Urządzenie to miało zjednoczyć człowieka oraz maszyny, które sterowane miały być wyłącznie za pomocą myśli.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
Atomic Heart Dimitry Sergeevich Sechenov
Atomic Heart, Dimitry Sergeevich Sechenov

Po czternastu latach, w 1950 roku, ZSRR — dzięki implementacji urządzenia Sechenova na szeroką skalę — stało się miejscem prawdziwego dobrobytu, a centrum badawcze Entrerprise #3826 w Kazachstanie pod kierownictwem naukowca rozwijało nadal swoje dzieło. Nie wszystko jednak szło zgodnie z planem i w 1955 roku dochodzi buntu maszyn. Roboty obracają się przeciwko ich stwórcom i w tym miejscu właśnie rozpoczyna się główna fabułą Atomic Heart, a major Nechayev znany jako P-3 wkracza do akcji.

Atomic Heart Agent P-3
Atomic Heart, Agent P-3

Nechayev jest wręcz idealnym przykładem, jak nowa radziecka technologia powinna działać. Polimerowe implanty oraz metalowy szkielet sprawiają, że jest on wręcz stworzony do walki z robotami, które wyrwały sobie autonomię. Nie będą to jednak jego jedyni przeciwnicy, „Robotycznemu Majorowi” przyjdzie też zmierzyć się z najważniejszymi oficjelami ZSRR i rozwiązać zagadkę profesora Sechenova.

Przeczytaj też: Kody do GTA 4

Jak widać, fani dystopijnych i alternatywnych rzeczywistości znajdą w Atomic Heart coś dla siebie. Przewijające się w trakcie trwania materiału fragmenty wyglądają niesamowicie klimatycznie. Na koniec warto przypomnieć, że produkcja zadebiutuje na PC, PS4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X|S i od samego początku dostępna będzie w ramach biblioteki Xbox Game Pass. Zamierzacie dać szansę Atomic Heart? Dajcie znać w komentarzach!

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.