Atomic Heart otrzymało kolejny zwiastun. Produkcja opowie o alternatywnej historii ZSRR

Atomic Heart

Na początku listopada deweloperzy ze studia Mundfish ogłosili, że premiera Atomic Heart będzie miała miejsce 21 lutego 2023 roku. Nieco później otrzymaliśmy 10-minutowy materiał przedstawiający konkretne fragmenty gameplayu, który prezentuje się naprawdę całkiem interesująco. Teraz przyszła pora na konkretniejsze zarysowanie fabuły, która opowiadać będzie alternatywną historię Związku Radzieckiego.

Atomic Heart — polimerowe biotechnologie i bunt maszyn w dystopijnej historii o „chwale ZSRR”

Atomic Heart – zwiastun fabularny

Udostępniony zwiastun skupia się wokół trzech konkretnych dat, które stanowić mają punkty odniesienia do dalszej fabuły. Pierwszą z nich jest rok 1936, kiedy to profesor Dimitry Sergeevich Sechenov opracował coś w rodzaju napędu elektrycznego, który kompletnie zrewolucjonizował gospodarkę, życie ludzkie oraz miał w przyszłości doprowadzić do tragicznych wydarzeń. Urządzenie to miało zjednoczyć człowieka oraz maszyny, które sterowane miały być wyłącznie za pomocą myśli.

Atomic Heart Dimitry Sergeevich Sechenov
Atomic Heart, Dimitry Sergeevich Sechenov

Po czternastu latach, w 1950 roku, ZSRR — dzięki implementacji urządzenia Sechenova na szeroką skalę — stało się miejscem prawdziwego dobrobytu, a centrum badawcze Entrerprise #3826 w Kazachstanie pod kierownictwem naukowca rozwijało nadal swoje dzieło. Nie wszystko jednak szło zgodnie z planem i w 1955 roku dochodzi buntu maszyn. Roboty obracają się przeciwko ich stwórcom i w tym miejscu właśnie rozpoczyna się główna fabułą Atomic Heart, a major Nechayev znany jako P-3 wkracza do akcji.

Atomic Heart Agent P-3
Atomic Heart, Agent P-3

Nechayev jest wręcz idealnym przykładem, jak nowa radziecka technologia powinna działać. Polimerowe implanty oraz metalowy szkielet sprawiają, że jest on wręcz stworzony do walki z robotami, które wyrwały sobie autonomię. Nie będą to jednak jego jedyni przeciwnicy, „Robotycznemu Majorowi” przyjdzie też zmierzyć się z najważniejszymi oficjelami ZSRR i rozwiązać zagadkę profesora Sechenova.

Przeczytaj też: Kody do GTA 4

Jak widać, fani dystopijnych i alternatywnych rzeczywistości znajdą w Atomic Heart coś dla siebie. Przewijające się w trakcie trwania materiału fragmenty wyglądają niesamowicie klimatycznie. Na koniec warto przypomnieć, że produkcja zadebiutuje na PC, PS4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X|S i od samego początku dostępna będzie w ramach biblioteki Xbox Game Pass. Zamierzacie dać szansę Atomic Heart? Dajcie znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
Z