Zwolnienia wśród twórców serii Just Cause. Avalanche Studios Group zamyka 2 oddziały

Just Cause 3 Rico Rodriguez

W ciągu ostatniego roku regularnie docierały do nas informacje o kolejnych redukcjach etatów w branży gamingowej. Niechlubną rekordzistką jest szwedzka spółka Embracer, która podczas restrukturyzacji zwolniła ponad 4500 osób. Kryzys trwa w najlepsze i nie ominął grupy Avalanche, najbardziej znanej z wypełnionej akcją serii Just Cause.

Avalanche Studios Group zamyka oddziały w Nowym Jorku i Montrealu

Oświadczenie Avalanche Studios Group w sprawie zwolnień

Na oficjalnej stronie Avalanche Studios Group pojawiło się krótkie oświadczenie, w którym poinformowano o zamknięciu 2 oddziałów – w Nowym Jorku i Montrealu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Likwidacja kanadyjskiego studia dziwi szczególnie, ponieważ jego działalność rozpoczęła się zaledwie 8 miesięcy temu. Szeregi zespołu zasilili wówczas pracownicy przejętego Monster Closet Games.

Ze stanowiskiem pożegna się około 50 osób, co stanowi 9% wszystkich zatrudnionych w grupie Avalanche.

To wyjątkowo trudna decyzja, ale wierzymy, że jest konieczna do zapewnienia stabilnej i zrównoważonej przyszłości firmy.

Avalanche Studios Group

Avalanche Studios aktualnie pracuje nad co najmniej dwoma projektami. Jednym z nich jest kolejna odsłona serii Just Cause, a drugim Contraband, czyli kooperacyjna gra akcji osadzona w latach 70. ubiegłego wieku.

Źródło: Gamedeveloper

O autorze
Kacper Szymanik
Redaktor działów Newsy & Promocje

Z grami wideo zaznajomiony od dziecka. Pierwsze kroki stawiał w Heroes of Might and Magic III, Twierdzy Krzyżowiec oraz Gothic. W głównej mierze gracz pecetowy, który mógłby co tydzień zmieniać podzespoły w swoim komputerze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.