Just Cause 5 powstaje. Square Enix potwierdziło prace nad nową grą z serii

Just Cause 4

Mimo że Square Enix sprzedało trzy zachodnie studia grupie Embracer, to prawa do marki Just Cause wciąż pozostają w portfolio firmy. Co najciekawsze, studio ma co do niej spore plany, bo dowiedzieliśmy się, że Just Cause 5 już powstaje. Co prawda nazwa nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, ale dla uproszczenia przyjmijmy, że w tytule znajdzie się „piątka”.

REKLAMA

Trwają prace nad Just Cause 5

Zwiastun Just Cause 4

Mimo że Just Cause 4 zostało przyjęte raczej chłodno, to Just Cause 5 — lub jakkolwiek inaczej będzie się nazywała nowa gra z serii — już powstaje. Podczas ostatniego briefingu Square Enix oficjalnie potwierdziło, że prace nad nową odsłoną tego IP trwają. Za produkcję ponownie odpowiada Avalanche Studios.

Przeczytaj też: Ile kosztuje Nintendo Switch

Data premiery Just Cause 5 pozostaje wielką niewiadomą, tak samo jak platformy, na jakich gra będzie dostępna. Możemy jednak śmiało założyć, że w nową odsłonę serii zagramy tylko na pecetach i konsolach nowej generacji (PS5, Xbox Series X|S). Prace nad Just Cause 5 raczej są jeszcze na wczesnym stadium, dlatego lepiej nie robić sobie nadziei na pokaz gry podczas czwartkowego Summer Game Fest czy niedzielnego Xbox & Bethesda Games Showcase.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!