Koniec cięć w Embracer Group! Rozmiary zwolnień są przerażające

Embracer group

W przeciągu ostatnich kilkunastu miesiącu Embracer Group stało się wręcz synonimem problemów, jakie trapią całą branżę, głównie ze względu na ogromne zwolnienia. Przez pewien czas wieści o kolejnych zamknięciach, zwolnieniach w szeregach szwedzkiego giganta były smutną normą, która przestała robić jakiekolwiek wrażenie. Teraz ostatecznie otrzymaliśmy potwierdzenie, że proces restrukturyzacji dobiegł końca, ale skala całego przedsięwzięcia jest przerażająca.

Embracer Group zakończyło proces masowych zwolnień

Embracer Group Free Radical Design
Embracer Group i zamknięte Free Radical Design

Najnowszy raport opublikowany przez zarząd Embracer Group potwierdza, że proces restrukturyzacji, a co za tym idzie — zwolnień, zamykania studiów i cięcia kosztów, dobiegł końca. Firma nie ma w najbliższym czasie przeprowadzania kolejnych cięć ani tym bardziej zwolnień. Są to pewne powody do zadowolenia, jednak ogólna skala całego procesu może wzbudzać niemałe przerażenie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Liczba zatrudnionych w firmie skurczyła się dokładnie o 4532 osoby, wliczając przy tym około 3 tysiące pracowników Saber Interactive, które odłączyło się do spółki. Zredukowano o 44 liczbę studiów deweloperskich. Część z nich została zamknięta, a pozostałe przeszły od skrzydła innych wydawców (m.in. Gearbox). Wszystko to doprowadziło do ostatecznego anulowania 80 projektów, które znajdowały się w produkcji.

Mowa więc o naprawdę niechlubnych statystykach, które udało się osiągnąć szwedzkiemu gigantowi w ostatnim czasie. Co ciekawe, nawet teraz — po całej fali zwolnień — firma zatrudnia około 10 tys. pracowników i ma ambitne plany na dalszy rozwój.

Warto też pamiętać, że za jakiś czas Embracer Group jako jeden twór przestanie istnieć i podzieli się na trzy odrębne podmioty. To ma sprawić, że każdy dział obecnej firmy będzie mógł w pełni skupić się na realizacji swoich celów, bez potrzeby oglądania się na inne segmenty. Oby tylko nie skończyło się to kolejnymi zwolnieniami.

Źródło: Embracer.com

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKA PROMOCJA MOŻE SIĘ JUŻ NIE POWTÓRZYĆ!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.