W Avatar Frontiers of Pandora zagramy głównie w trybie FPP. Ubisoft wyjaśnia powody decyzji

avatar frontiers of pandora

Avatar Frontiers of Pandora to kolejna produkcja Ubisoftu, która ukazać ma się jeszcze w tym roku. Ostatnio mieliśmy okazję rzucić okiem na 50-minutowy gameplay, a także poznaliśmy wymagania sprzętowe tytułu. Ubisoft przygotowuje graczy do premiery i tym razem wyjaśnia, dlaczego w Avatar Frontiers of Pandora postawiono na kamerę FPP.

Avatar Frontiers of Pandora głównie z kamerą FPP – Ubisoft tłumaczy powody decyzji

Zwiastun Avatar Frontiers of Pandora

W niedawno przeprowadzonej rozmowie z IGN przedstawiciel Massive Entertainment postanowił wypowiedzieć się na temat decyzji o wyborze kamery FPP w Avatar Frontiers of Pandora. Wielu graczy liczyło, że mając tak okazałą postać jak Na’vi będzie można zagrać „zza pleców”. Okazuje się jednak, że poza kilkoma wyjątkami, przygodę na Pandorze przeżywać będziemy jedynie z perspektywy pierwszoosobowej. Jak przekazuje reżyser gry, Ditte Deenfeldt, twórcom zależy przede wszystkim na immersji.

Ponieważ chcemy immersji. Zależy nam na tym, abyście poczuli się zanurzeni, tak jakbyście naprawdę byli na Pandorze. Dla nas nie była to nigdy wielka dyskusja. Chcemy, byście zbliżyli się do natury, która w pewnym stopniu jest główną postacią w grze, a najlepszym sposobem na osiągnięcie tego jest gra z perspektywy pierwszej osoby.

Ditte Deenfeldt

Według dewelopera FPP ma również stanowić zaletę w trakcie walki. Widok z perspektywy trzymetrowego Na’vi ma być bowiem „świetną zabawą i pokazem siły”. Są jednak również takie momenty w grze, kiedy kamera automatycznie przestawi nas na widok z trzeciej osoby. Wydarzy się tak podczas ujeżdżania wierzchowców – zarówno tych na ziemi, jak i na niebie.

Zdecydowaliśmy się użyć kamery trzecioosobowej dla latającego Ikrana i wierzchowca na ziemi, ponieważ pozwala to złapać lepszą perspektywę na świat. Naprawdę podobała nam się ta zmiana pola widzenia. W trzeciej osobie można zobaczyć masę gałęzi drzew, liści i wszystkich tych rzeczy, których tak naprawdę nie byłoby widać, gdybyś grał w pierwszej osobie. Ditte Deenfeldt

Zobacz też: Gry postapokaliptyczne

Na zakończenie przypomnijmy jeszcze, że premiera Avatar Frontiers of Pandora zaplanowana jest na 7 grudnia 2023 roku. Produkcja ukaże się na PC, PlayStation 5 oraz na Xboxach Series X|S.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.