Avowed zaczynało jako gra multiplayer. Obsidian skupił się jednak się na tym, co umie robić najlepiej

Avowed

Na Xbox Games Showcase 2023 zaprezentowano pierwszy gameplay trailer Avowed. Kilka dni po prezentacji jeden z deweloperów ujawnił natomiast, że nadchodzące dzieło Obsidian Entertainment nie znajduje się jeszcze w fazie alfa. Tymczasem w sieci pojawiły się kolejne interesujące informacje na temat wspomnianego tytułu. Okazuje się, że produkcja zaczynała jako gra sieciowa.

Avowed miało być początkowo grą sieciową. Deweloperzy ze studia Obsidian Entertainment zmienili jednak plany

Ostatni odcinek filmu dokumentalnego z okazji 20. lecia Obsidian Entertainment

Powyższą informację ujawniono w filmie dokumentalnym przygotowanym z okazji 20. lecia Obsidian Entertainment. Feargus Urquhart – założyciel i dyrektor generalny studia – podkreślił we wspomnianym materiale, że na przestrzeni dwóch dekad podjął sporo dobrych, ale również tych nieco mniej trafnych decyzji. Deweloper przyznaje, że przez długi czas upierał się, by Avowed było grą sieciową, ale – jak sam podkreśla – nie była to dobra decyzja.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Urquhart informuje, że wówczas Obsidian Entertainment było jeszcze niezależnym studiem, a zespół szukał wsparcia. Deweloper zaznacza, że gry sieciowe są znacznie bardziej atrakcyjne i interesujące dla wydawców, a gdy prosi się o „50, 60, 70 milionów dolarów” to twórcy muszą mieć „coś ciekawego do powiedzenia”.

Justin Britch – szef rozwoju Obsidian Entertainment – dodał natomiast, że w tamtym czasie zespół za bardzo skupiał się na kooperacji, co miało wpływ m.in. na sposób tworzenia zadań oraz pisania dialogów. Deweloper przyznał, że studio w pewnym momencie zdało sobie sprawę, że nie koncentruje się na tym, co potrafi najlepiej. Dlatego też zdecydowano się wprowadzić zmiany w produkcji, by mieć pewność, że Avowed będzie „grą Obsidianu, a nie czymś innym”.

Zobacz też: Najlepsze gry na PS5 dla dwojga

Na koniec warto przypomnieć, że Avowed powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach Xbox Series X|S. Gra ma ukazać się na rynku w 2024 roku, ale dokładna data premiery nie jest jeszcze znana. Nadchodząca produkcja studia Obsidian Entertainment w dniu swojego debiutu trafi również do biblioteki Xbox Game Pass.

O autorze
Mikołaj C.
Redaktor działu Newsy

Miłośnik gier wideo z dobrą fabułą. Niegdyś wielki fan produkcji z otwartym światem, ale obecnie zdecydowanie częściej sięga po tytuły o nieco bardziej zamkniętej strukturze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.