Avowed nie znajduje się nawet jeszcze w fazie alfa. Deweloper broni exclusiva Xboxa

Avowed

Jedną z ciekawszych gier, które pojawiły się podczas Xbox Games Showcase okazało się Avowed tworzony przez uznane studio Obsidian Entertainment. Materiał zaprezentowany podczas wydarzenia bez wątpienia przyciągnął uwagę niektórych graczy, lecz znaleźli się też tacy, którzy krytykowali niezbyt porywającą oprawę wizualną. W odpowiedzi na to głos zabrał jeden z deweloperów, który postanowił wyjaśnić na jakim etapie produkcji znajduje się tytuł.

Trailer Avowed z Xbox Games Showcase ma nie oddawać w pełni tego, czym będzie ten tytuł

Avowed – trailer

W odpowiedzi na zarzuty, które pojawiły się zarówno ze strony fanów, jak i dziennikarzy jeden z deweloperów pracujących nad Avowed (a przynajmniej na to wskazuje jego profil) postanowił na forum RPGCodex odnieść się do niektórych zarzutów stawianych grze. Na początku przyznaje on, że zwiastun nie pokazuje zbyt wiele, ale to dlatego, że trwa on zaledwie dwie minuty.

Jednocześnie autor wpisu twierdzi, że studio odpowiedzialne za trailer, który dane nam było zobaczyć, dokonało kompresji kolorów i obrazu, a to negatywnie wpłynęło na ostateczny wygląd. Dodatkowo ujęcia, które znalazły się na filmie „wydają się być różnie całkowicie przypadkowe”, prawdopodobnie dlatego, żeby unikać spoilerów.

Zgodnie z zapowiedziami dewelopera Avowed będzie tytułem, który zaoferuje wiele postaci, zdań oraz interesującej historii. Projekt ma ukazać swój pełen potencjał przy następnym zwiastunie lub podczas prezentacji rozgrywki.

Avowed
Avowed

Najważniejszym jednak zdaniem wydaje się kolejny wpis tego samego użytkownika, który przyznaje, że gra jeszcze „nie weszła w alfę”.

Mogę tylko powiedzieć, że gra nie weszła jeszcze w alfę, grafika zostanie dopracowana na różne sposoby. Zmieni się oświetlenie. Choć projekty oczywiście się nie zmienią. Są tym, czym są.

Briar Diem

To zaś zrodziło wiele pytań i obaw, bo bardzo niekorzystnie wygląda fakt, że po wielu latach rozwoju gra nadal nie znajduje się nawet w fazie alfa. Przytaczany deweloper stwierdził, że to normalne i wiele projektów na etapie alfa znajduje się „zaledwie kilka miesięcy”, a termin premiery Avowed zaplanowany na 2024 jest jak najbardziej realny.

W poprzednich projektach okresy alfa trwały czasami zaledwie kilka miesięcy. Jest to w rzeczywistości najdłuższy okres alfa/beta dla jakiejkolwiek gry w Obsidian i jest to dobra wiadomość.

Briar Diem

Przeczytaj też: Gry singleplayer

Kup Xbox Series X

Tego rodzaju informacje mogą napawać oczekujących graczy optymizmem, bo widocznie jeden z tytułów ekskluzywnych od Microsoft ma się dobrze, a produkcja przebiega bez większych problemów. Nie brak jednak przy tym wszystkim głosów, że Obsidian Entertainment zawiedzie graczy, a przytaczane tłumaczenie to jedynie „zasłona dymna”. Jak będzie w rzeczywistości? Tego być może dowiemy się przy okazji kolejnych materiałów promocyjnych.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.