Baldur’s Gate 3 już testowany na Xboxach Series X|S! Twórcy podtrzymują termin premiery gry

Baldur's Gate 3 Xbox Series X|S

O tym, że Baldur’s Gate 3 zadebiutuje na Xboxach jeszcze w tym roku, wiemy od sierpnia. Powoli wkraczamy już jednak w listopad, a gra nadal nie znajduje się na wirtualnych półkach Xbox Store. Niemniej szef Larian Studios po raz kolejny uspokoił, że termin premiery nie uległ zmianie, a deweloperzy zajmują się teraz testowaniem produkcji.

Baldur’s Gate 3 na Xboxach Series X|S (nadal) w 2023 roku

Twórcy Baldur’s Gate 3 cały czas podtrzymują, że gra nadal zmierza na Xboxy Series X|S jeszcze w 2023 roku. Teraz ponownie zakomunikował o tym prezes Larian Studios Swen Vincke.

Ponadto szef zespołu odpowiedzialnego za jedną z najlepszych gier tego roku dał nam znać, że jest ona już testowana na Xboxach. Naturalnie więc potrzeba jeszcze trochę czasu, aby upewnić się, że wszystko działa, jak należy.

A na pewno jest co sprawdzać. Przypomnijmy, że cała „afera” dotyczy podzielonego ekranu, który odmówił posłuszeństwa na Xboxie Series S. Microsoft nie pozwala, aby mniejsza z jego konsol była pomijana, więc rykoszetem opóźnionej premiery oberwał także Xbox Series X.

Na początku podjęto więc decyzję, że tańszy Xbox zostanie pozbawiony funkcji splitscreenu. Później ją jednak zreflektowano i dziś wiemy już, że funkcja ta trafi na Series S w ramach popremierowej aktualizacji.

Zobacz też: Ranking telewizorów 50 cali

No ale tak czy inaczej, wygląda na to, że wszystko idzie zgodnie z planem. Pozostaje więc nam uzbroić się w cierpliwość i wierzyć, że nowe Wrota Baldura rzeczywiście pojawią się na Xboxach według planowanego terminu.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.