DLC do Baldur’s Gate 3 nie jest wykluczone. Na drodze stoją jednak pewne ograniczenia

Baldur's Gate 3

Baldur’s Gate 3 niedawno zadebiutowało na konsolach PlayStation 5, dzięki czemu jeszcze większa liczba graczy może cieszyć się tytułem przygotowanym przez Larian Studios. Tytuł jeszcze w tym roku ma również pojawić się na Xboxach Series X|S. Wiele osób zastanawia się, czy historia zostanie w jakiś sposób rozszerzona i Baldur’s Gate 3 doczeka się DLC – na ten temat wypowiedział się ostatnio reżyser gry.

Swen Vincke o potencjalnym DLC do Baldur’s Gate 3

Wywiad ze Swenem Vincke na kanale Dungeons & Dragons

Na kanale Dungeons & Dragons od niedawna możemy posłuchać wywiadu ze Swenem Vincke, reżyserem Baldur’s Gate 3. Mężczyzna w trakcie rozmowy przyznał, że deweloperzy obawiali się odbioru produkcji przez graczy, jednak jak już wiemy, ta została oceniona bardzo pozytywnie. Poruszony został również temat potencjalnego DLC do popularnego RPGa.

Cóż, w dodatku można zrobić różne rzeczy, więc niekoniecznie musi się on rozgrywać pod koniec gry. Można to zrobić na różne sposoby. Moglibyśmy stworzyć grę z poziomami od 12 do 20, ale to byłaby już zupełnie inna gra, do której trzeba by było podejść w kompletnie inny sposób.

Swen Vincke

Jak zaznacza reżyser, system DnD charakteryzuje się tym, że postać po przekroczeniu 12. poziomu staje niezwykle potężna. Problemem byłoby wdrożenie tego w Baldur’s Gate 3, ze względu na pewne ograniczenia formy gry komputerowej. Vincke twierdzi, że wówczas musiałyby nastąpić znaczące zmiany w fabule, jednak równocześnie podkreśla, że nie jest to niewykonalne.

Gra musiałaby toczyć się o inną stawkę, z innymi środowiskami, najpewniej także z innymi protagonistami i antagonistami. Ale nie jest to niewykonalne, po prostu wymaga innego podejścia.

Swen Vincke

Zobacz też: Gry podobne do God of War

Kup Baldur’s Gate 3

Słowa reżysera gry wskazują na to, że potencjalne DLC rozgrywałoby się zapewne w trakcie podstawowej kampanii lub stanowiłoby zupełnie osobną historię. Na ten moment pozostaje nam jednak czekać na ewentualne wieści w tym temacie ze strony twórców. Mimo wszystko fanów Baldur’s Gate 3 z pewnością ucieszyłby rozwój gry.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.