Twórcy Baldur’s Gate 3 reagują na krytykę trzeciego aktu. Larian Studios zapowiada drugą aktualizację

Baldur's Gate 3

Jak niedawno informowaliśmy, Baldur’s Gate 3 spotkało się ze sporą krytyką ze strony graczy. Fani zwracali uwagę na problematyczny trzeci akt, który według wielu sprawia wrażenie „przyśpieszonego”, zawiera błędy i nie kończy wątków w satysfakcjonujący sposób. Larian Studios najwyraźniej bierze pod uwagę sygnały płynące od graczy i zapowiada drugą aktualizację do Baldur’s Gate 3.

Do Baldur’s Gate 3 trafi druga aktualizacja naprawiająca problematyczny trzeci akt

Zwiastun Baldur’s Gate 3

Wszystko wskazuje na to, że do Larian Studios dotarły uwagi graczy krytykujących pewne elementy Baldur’s Gate 3. Twórcy udostępnili bowiem na platformie Steam oświadczenie, w którym odnieśli się do tematu problematycznego trzeciego aktu, a także innych błędów, które mogły pojawiać się w produkcji. Wieści ze strony Larian Studios z pewnością ucieszą wielu fanów gry.

Wiemy, że wydajność trzeciego aktu nie jest tak dobra jak pierwszych dwóch, ale dobra wiadomość jest taka, że ​​druga aktualizacja wprowadzi znaczną poprawę wydajności w całej grze. Szczególnie odczuwalne będzie to w trzecim akcie. […] Widzieliśmy wasze zgłoszenia dotyczące aktu 3. i jesteśmy tak samo sfrustrowani jak wy błędami psującymi wrażenia z rozgrywki. Dlatego staramy się je szybko rozwiązywać. Jak zauważyliście po naszych poprawkach i łatkach, działamy całkiem szybko. 

Larian Studios

Larian Studios zaznacza, że cały wrzesień zespół zamierza pracować nad poprawą wydajności w trzecim akcie oraz w całej grze. Wiąże się to jednak z wykorzystaniem nowej technologii, której wydanie zajęło deweloperom więcej czasu, niż się spodziewali. Ponadto twórcy podkreślają, że starają się jak najszybciej rozwiązywać pojawiające się problemy.

Deweloperzy oświadczyli także, że pracują nad rozszerzeniem epilogów, czego pierwsze efekty mamy zobaczyć już w drugiej aktualizacji – szczególnie dotyczy to postaci Karlach. Dodatkowo Larian Studios ma postarać się „powiązać zakończenia tam, gdzie wydają się luźne” oraz rozwiązać inne mniejsze i większe błędy pojawiające się w trakcie rozgrywki.

Zobacz też: Gry podobne do God of War

Kup Baldur’s Gate 3

Na koniec przypominamy, że do Baldur’s Gate 3 w zeszłym tygodniu trafiła ogromna aktualizacja, wprowadzająca ponad 1000 poprawek. Warto również dodać, że już 6 września gra zadebiutuje na konsolach PlayStation 5.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.