Coraz większa krytyka Baldur’s Gate 3. Gracze zwracają uwagę na jeden z rozdziałów gry

Baldur's Gate 3

Baldur’s Gate 3 od momentu premiery zyskał ogromną popularność wśród graczy na całym świecie. Niebawem do grona miłośników produkcji będą mogli dołączyć również posiadacze PlayStation 5, bowiem już 6 września gra ukaże się właśnie na tej platformie. Niestety okazuje się, że po spędzeniu dłuższego czasu przy Baldur’s Gate 3, coraz większa liczba graczy krytykuje tytuł.

Trzeci akt Baldur’s Gate 3 krytykowany przez graczy

Zwiastun Baldur’s Gate 3

Choć Baldur’s Gate 3 zdobył serca ogromnej liczby graczy, już jakiś czas temu pojawiały się pierwsze sugestie fanów co do tego, jak można by ulepszyć produkcję. Naturalnie przy tak wielkim tytule, jakim jest dzieło Larian Studios, zdarzają się mniejsze czy większe błędy, jednak krytyka dotyczy także tempa i charakteru rozgrywki w trzecim akcie.

Jak się okazuje, gracze zwracają uwagę na chaotyczne zakończenie pewnych wątków. Zamknięcie niektórych historii nie jest tak płynne i naturalne, co powoduje wśród fanów dezorientację. Użytkownicy Reddita zauważają, że trzeci akt nie daje graczom odpowiedniej satysfakcji i sprawia wrażenie „przyśpieszonego”.

baldur's gate 3 gale
Baldur’s Gate 3 – Gale

Wiele osób podkreśla także, że trzeci akt jest po prostu frustrujący i w porównaniu z dwoma pierwszymi rozdziałami gry wydaje się być niedopracowany. Pojawiają się nawet zarzuty dotyczące tego, że w ostatnim akcie poziom trudności wzrasta zbyt drastycznie. Cóż – coś, co dla jednych może być zaletą, dla innych będzie niezadowalającym rozwiązaniem.

Warto również dodać, że fani napotykali na swojej drodze kilka bugów do tego stopnia poważnych, że nie mogli ukończyć niektórych questów. Ostatniego rozdziału gry nie ominęły także błędy techniczne, które powodowały nagły spadek FPSów czy wyjątkowo długi czas wczytywania obiektów. Te zgłoszenia miały jednak miejsce przed potężną łatką, która trafiła do produkcji, więc prawdopodobnie większość bugów została wyeliminowana.

Zobacz też: Najlepsze gry na PS5 dla dwojga

Kup Baldur’s Gate 3

Na koniec przypominamy, że Baldur’s Gate 3 zadebiutowało na komputerach osobistych 3 sierpnia 2023 roku. Posiadacze konsoli PlayStation 5 również zagrają w produkcję i to już niebawem – 6 września tytuł zadebiutuje na sprzęcie Sony.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.