Baldur’s Gate 3 z drugą aktualizacją! Łatka jest już dostępna i wprowadza ważne zmiany

Baldur's Gate 3

Od pewnego czasu gracze Baldur’s Gate 3 zwracali uwagę na problematyczny trzeci akt gry, w którym pojawiały się błędy utrudniające rozgrywkę. Fani nie byli również do końca przekonani co do chaotycznego zamknięcia niektórych wątków. Larian Studios odniosło się do pojawiającej się krytyki, zapowiadając drugą aktualizację do Baldur’s Gate 3, jednak chyba nikt nie spodziewał się, że zostanie ona wydana tak szybko – łatka jest już bowiem dostępna!

Druga aktualizacja Baldur’s Gate 3 rozszerzy wątek Karlach

Twórcy Baldur’s Gate 3 przekazali wczoraj świetne wieści – druga aktualizacja, która wprowadza ważne zmiany i poprawki, jest już dostępna. Poza wieloma ulepszeniami wydajności czy interfejsu użytkownika Larian Studios dodało nową scenę epilogu dla Karlach. Ponadto deweloperzy oznajmili, że pracują nad dodatkowymi scenami końcowymi z udziałem innych postaci.

Ważną nowością jest także „Withers’ Wardrobe of Wayward Friends”, która pozwala usuwać członków drużyny kooperacyjnej ze swojej kampanii. Zmniejszono również rozmiar zapisanych gier oraz zoptymalizowano wydajność. Wyeliminowano też błędy powodujące blokadę ładowania zapisanej gry czy potencjalne utknięcie w trakcie walki, gdy nie można było wybrać postaci gracza, by zakończyć turę. Pełna lista zmian została opublikowana na Steamie.

Zobacz też: Gry podobne do The Last of Us

Kup Baldur’s Gate 3

Na koniec przypominamy, że Baldur’s Gate 3 już 6 września 2023 zadebiutuje na konsolach PlayStation 5. Dodatkowo Larian Studios potwierdziło, że jeszcze w tym roku posiadacze Xboxów Series X|S również będą mogli cieszyć się produkcją.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.