Fani Baldur’s Gate 3 mają sugestie, jak ulepszyć grę. Larian Studios weźmie pod uwagę opinie graczy

Baldur's Gate 3

Jak wiemy, Baldur’s Gate 3 należy do jednego z najbardziej obszernych tytułów w świecie wirtualnej rozrywki. Ogrom produkcji sprawia jednak, że nie jest ona wolna od wad, choć akurat w przypadku tej pozycji, poważnych błędów naprawdę nie jest ich wiele. Larian Studios zasugerowało jednak, aby fani Baldur’s Gate 3 wyrazili swoje prośby i życzenia dotyczące tytułu w celu ulepszenia wrażeń z gry.

Gracze Baldur’s Gate 3 dzielą się pomysłami na ulepszenie rozgrywki

Teaser Baldur’s Gate 3

Ostatnio dowiedzieliśmy się, że Larian Studios pracuje nad olbrzymim patchem do Baldur’s Gate 3. Twórcy planują wprowadzić ponad 1000 zmian i poprawek, jednak najwyraźniej nie zamierzają na tym poprzestawać. Swen Vincke, szef studia, zaznaczył bowiem, że deweloperzy wezmą również pod uwagę prośby i sugestie samych graczy, które ma obejmować druga z zaplanowanych aktualizacji.

W związku z tym, na portalu Reddit powstał specjalny wątek, który w jednym miejscu zebrał pomysły fanów Baldur’s Gate 3 na ulepszenie produkcji oraz najbardziej palące prośby dotyczące błędów. Postulaty graczy obejmują usprawnienia wydajności oraz sztucznej inteligencji kompanów z drużyny, którzy czasem nie mogą odnaleźć drogi. Pojawiają się również apele o bardziej przejrzysty system ekwipunku czy łatwiejsze zarządzanie skrzynką z przedmiotami w obozie.

Baldur's Gate 3 ekwipunek postaci
Aktualny wygląd ekwipunku postaci w Baldur’s Gate 3

Aby usprawnić proces gromadzenia różnych znalezisk, gracze mile widzieliby skróty klawiszowe, które pozwolą zbierać kilka przedmiotów jednocześnie. Dodatkowo można zauważyć prośby o możliwość zarządzania ekwipunkiem towarzyszy w obozie, co pozwoli lepiej kontrolować ich wyposażenie. Wiele osób chciałoby również, aby pojawiła się opcja zmiany wyglądu postaci w trakcie rozgrywki.

Gracze sugerują również, aby można było wymienić towarzyszy w drużyny bez konieczności rozmawiania z nimi za każdym razem. Często znajduje się także głosy, aby przyspieszyć nieco tempo walki, w szczególności kiedy bohaterowie mają do czynienia z dużą grupą wrogów. Patrząc szerzej na wypowiedzi graczy, wielu z nich zwraca uwagę zwłaszcza na trzeci akt, który na ten moment wydaje się być najbardziej problematyczny pod względem wydajności oraz błędów graficznych.

Zobacz też: Telefon z dobrym aparatem

Kup Baldur’s Gate 3

Warto zauważyć, że rozwijanie gry w fazie wczesnego dostępu pozwoliło deweloperom zbierać cenne opinie i sugestie graczy, jednak tylko odnośnie pierwszego aktu. Mimo to wydaje się, że zapowiedziana druga duża łatka będzie stanowiła ważny krok w kierunku ulepszenia gry i zaspokojenia oczekiwań fanów. Pozostaje nam zatem czekać na kolejne aktualizacje i obserwować, jak Baldur’s Gate 3 będzie prezentować się pod względem rozgrywki w przyszłości.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.