Baldur’s Gate 3 zostanie rozbudowany o kolejne grywalne rasy? „Nie mówimy nie”

Baldur's Gate 3

Baldur’s Gate 3 to tytuł, który szturmem zdobył serca rzeszy graczy z całego świata, a jednocześnie zyskał spore uznanie branżowych dziennikarzy. Odzwierciedleniem tego sukcesu jest też tytuł GOTY 2023, który tytuł ten zdobył na początku grudnia. Okazuje się, że Larian Studios może mieć wobec swojego ostatniego hitu całkiem ambitne plany rozwoju.

Baldur’s Gate 3 może doczekać się jeszcze kilku konkretnych aktualizacji, w tym też nowych ras

Baldur's Gate 3 Tav
Baldur’s Gate 3

Podczas transmisji na twitchowym kanale Xbox jeden z deweloperów Larian Studios — Adam Smith — odniósł się do oczekiwań niektórych graczy, którzy domagają się wprowadzenia do Baldur’s Gate 3 nowych ras. Stwierdził on, że studio nie zakończyło rozwoju gry, i nie wyklucza, że w przyszłości wprowadzeni zostaną zupełnie nowi przedstawiciele.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W tej chwili nie mamy konkretnych planów dotyczących nowych ras, ale nie mówimy nie.

Adam Smith

Jednocześnie przyznał on, że aktualnie Larian Studios ma nieco inne priorytety względem swojego ostatniego hitu. Ciekawie brzmi także stwierdzenie, że twórcy mają już całkiem konkretne plany na dalsze wspieranie gry, jednak na razie deweloper nie może niczego ujawniać.

W wywiadzie poruszono też kwestię zawartości, która miała trafić, a ostatecznie nie trafiła do pełnej wersji Baldur’s Gate 3. Smith stwierdził, że największym problemem z takimi treściami było ich dopasowanie do kampanii lub fabuły. Belgijskie studio chciało po prostu zachować pewien umiar w dodawaniu nowych elementów, tak aby nadal zachować spójność całej gry.

Przeczytaj też: Smartfon do 4000 zł

Biorąc pod uwagę, jak ogromną, ale zarazem złożoną grą jest Baldur’s Gate 3, taka decyzja nie powinna dziwić. Mimo wszystko sugestia jakoby w przyszłości tytuł ten doczekał się jeszcze kilku sporych aktualizacji, może cieszyć. W końcu nie ma nic lepszego niż coraz to nowa zawartość, która tym bardziej zachęca do poznawania coraz to nowych tajemnic.

Źródło: Reddit

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.