Baldur’s Gate 3 zdominowało Metacritic! To najlepsza gra 2023 roku zarówno na PC, jak i PS5

Baldur's Gate 3 Metacritic

Wczoraj informowaliśmy, że Baldur’s Gate 3 zbiera znakomite recenzje na PS5. Wcześniej natomiast fenomenalne oceny otrzymywała pecetowa wersja nowego RPG od Larian Studios. Tak świetny odbiór sprawił, że najnowsze dzieło belgijskiego zespołu dosłownie zdominowało serwis Metacritic. Wspomniana produkcja jest bowiem najwyżej ocenioną grą 2023 zarówno na PC, jak i PS5.

Baldur’s Gate 3 najwyżej ocenianą grą 2023 roku na Metacritic. Nowe RPG od Larian Studios zbiera fantastyczne oceny na PC i PS5

Baldur’s Gate 3 – zwiastun premierowy

Obecnie najwyżej ocenioną grą 2023 roku w serwisie Metacritic jest Baldur’s Gate 3 w wersji na PS5 ze średnią ocen na poziomie 97 punktów. Na drugim miejscu również znajduje się Baldur’s Gate 3, ale w tym przypadku mowa o wydaniu na komputery osobiste, które może pochwalić się odrobiną gorszym wynikiem, ponieważ średnia ocen wynosi 96.

Warto jednak zauważyć, że Baldur’s Gate 3 na PC doczekało się w serwisie Metacritic aż 92 recenzji. Wydanie na PS5 otrzymało natomiast tylko 9 ocen od recenzentów. Z najnowszą produkcją Larian Studios mierzyć może się wyłącznie znajdujące się na trzecim miejscu The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, które – podobnie jak pecetowa wersja gry belgijskiego zespołu – również może pochwalić się średnią punktową na poziomie 96.

Zobacz też: Najlepsze laptopy gamingowe do 4500 zł

Kup Baldur’s Gate 3

Na koniec warto przypomnieć, że Baldur’s Gate 3 dostępne jest obecnie wyłącznie na PC i PlayStation 5. Zgodnie z zapowiedziami najnowsza produkcja Larian Studios jeszcze w 2023 roku ma zadebiutować również na konsolach Xbox Series X|S. Niestety dokładna data premiery gry na sprzętach Microsoftu nie jest obecnie znana.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.